Офіцери ЗСУ беруть участь у навчанні Combined Resolve XIII

Офіцери ЗСУ беруть участь у навчанні Combined Resolve XIII

Сьогодні, 20 січня, на базі Багатонаціонального міжвидового центру з підтримки боєготовності, що у німецькому Хохенфельсі, розпочалось багатонаціональне навчання Combined Resolve XIII.

Україну представляє група офіцерів, які виконують завдання у штабі багатонаціональної дивізії та в складі підрозділу інформаційно-психологічних операцій, повідомляє АрміяInform.

Загалом у навчанні беруть участь понад 5 тисяч військових із 17 країн світу, зокрема з Албанії, Великої Британії, Болгарії, Боснії і Герцеговини, Грузії, Греції, Італії, Латвії, Литви, Польщі, Північної Македонії, Нідерландів, Румунії, Словенії, США, Угорщини та України.

Офіцери ЗСУ беруть участь у навчанні Combined Resolve XIII

Сценарій навчання базується на спробі групи уявних країн зі сходу захопити низку країн Балтійського регіону та центральної Європи. При цьому вони широко застосовують засоби, притаманні сучасним воєнним конфліктам, зокрема сепаратистські рухи, незаконні збройні формування, інформаційно-психологічний вплив, пропаганду тощо. Відтак досвід Збройних Сил України щодо протистояння російсько-терористичним бандформуванням на сході нашої держави має чимале значення у форматі загальної підготовки всіх учасників навчання.

Триватиме «Комбайнд Резолв XIII» впродовж двох тижнів та складатиметься з двох етапів: командно-штабного навчання бригадного рівня із застосуванням засобів імітаційного моделювання та практичного виконання завдань підрозділами. Окрім того, в межах навчання, на базі навчального центру Графенвер, що також розташований на теренах Федеративної Республіки Німеччина, відбудеться бригадне навчання ЗС США з бойовою стрільбою.