В Україну прибув четвертий Super Puma для ДСНС

В Україну прибув четвертий Super Puma для ДСНС

Напередодні в Україну прибув гелікоптер шостий H225 Super Puma (б/н 55) для МВС та четвертий саме для Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

гелікоптер прибув у Ніжин на авіабазу Спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України, повідомляє Український мілітарний портал.

На відміну від попередніх отриманих гелікоптерів борт “55” оснащений для аварійно-рятувальних операцій, на цьому зокрема встановлена спеціальною лебідкою для підйому, та прожектор для здійснення пошуку на землі у темний час доби.

H225 Super Puma б/н “55” (с/н 2739) не новий – збудований у 2009 році та він вже має наліт у 2185 годин. Першим експлуататором борту (тодішній його позивний – LN-OJC) була норвезька компанія CHC Helikopter Service, що займалась обслуговуванням нафтових платформ.

На початку грудня 2019 року його було помічено під час ремонту на заводі Airbus Helicopters в Іспанії. 19 грудня 2019 року він готувався до випробувального польоту на підприємстві. 20 січня 2020 року гелікоптер розпочав переліт з іспанського міста Альбасете. Через шторм полетіли в Сан-Себастьян, на другий день полетіли в Марсель у Франції, потім в Тревізо, Будапешт, Сібіу, Брашов, Яси, Київ і вчора зранку в Ніжин.