Сумнівна поробка – військові забракували робота Касьянова

Сумнівна поробка – військові забракували робота Касьянова

Низький науково-технічний рівень запропонованої розробки, відсутність інновації й науково обґрунтованих технічних рішень, що є нецікавим і недоцільним для Збройних Сил України.

Так обгрунтували у Центральному науково-дослідному інституті озброєння та військової техніки (ЦНДІ ОВТ) ЗC України відмову від укладання Договору про науково-технічне співробітництво з ТОВ «А.Дронес», розробником роботизованої наземної платформи «Кентавр».

10 березня 2020 року Юрій Касьянов на власній сторінці у Facebook оприлюднив допис, в якому звинуватив керівництво ЦНДІ ОВТ ЗСУ у піврічному саботуванні та непідписанні попередньо погодженого договору про науково-технічне співробітництво.

Сумнівна поробка – військові забракували робота Касьянова

У відповідь інформаційна агенція Міністерства оборони «АрміяInform» оприлюднила офіційну позицію військової науково-дослідної установи:

«Діяльність ЦНДІ ОВТ ЗСУ за час його існування в цілому всебічно направлена на створення новітньої техніки та здійснення науково-технічного супроводження розробок нових зразків озброєння й військової техніки. Однією з форм науково-технічної діяльності ЦНДІ ОВТ ЗСУ є укладання договорів про науково-технічне співробітництво відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність».

Тож в інтересах розвитку сучасної та військової техніки та інноваційності розробок фахівці ЦНДІ ОВТ ЗСУ на виставці «Зброя та безпека – 2019» ознайомились зі зразком «Кентавр» і його виробниками з подальшою зацікавленістю щодо укладання Договору про науково-технічне співробітництво. Але після відвідування підприємства 24 грудня 2019 року й детального вивчення конструкції та системи керування зразка встановлено, що «Кентавр» не є «роботизованою теліжкою» (мовою Юрія Касьянова. – Авт.), а являє собою макет дистанційно керованої платформи, збудованої й виготовленої з використанням комплектувальних виробів сумнівного походження, заснованих на відомих технічних рішеннях широкого вжитку.

Низький науково-технічний рівень запропонованої розробки та відсутність інновації й науково обґрунтованих технічних рішень призвели до висновку, що укладання Договору про науково-технічне співробітництво на цей час є нецікавим і недоцільним для наукової установи.

27 грудня 2019 року, за дорученням заступника Міністра оборони України, на звернення Юрія Касьянова, йому офіційно повідомлено про порядок здійснення розробок військової техніки, зокрема й укладання договорів на розроблення та постачання до Збройних Сил України зразків озброєння та військової техніки.

Під час круглого столу, організованого 14 лютого 2020 року Центром досліджень армії, конверсії та роззброєння, Юрій Касьянов висловив претензії начальнику ЦНДІ ОВТ ЗСУ, ігноруючи позицію Міноборони від 27 грудня 2019 року щодо встановленого порядку постачання військової техніки до ЗСУ.

Таким чином, у викладеному пості Юрій Касьянов викривлює факти, викладаючи їх так, щоб дискредитувати Міністерство оборони України, замість того, щоб створювати конкурентоздатні зразки та впроваджувати їх відповідно до вимог чинного законодавства».

Сумнівна поробка – військові забракували робота Касьянова

В свою чергу Юрій Касьянов відреагував на заяву новим дописом у Facebook (оригінал російською мовою):

«Пишуть це люди, які нашого робота бачили тільки на фотографіях, кілька місяців саботували всякі контакти і відмовилися від будь-якої співпраці.

Нагадаю. Ігор Чепков – директор Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки ЗСУ. Співробітники цього інституту зацікавилися нашими розробками на осінній виставці, і 24 грудня прибули до нас – ознайомитися з нашою технікою детально.

27 грудня вони ж прислали нам на підпис договір про наукове співробітництво, який ми з готовністю підписали. Про жодні закупівлі в договорі не йшлося. Тільки наука.

Минув час. Генерал Чепков саботував роботу, не підписуючи договір. Хоча мова йшла про суто наукової роботи в сфері наземних роботизованих систем.

14 лютого, зустрівшись з Чепковим на круглому столі, що був присвячений наземним військовим роботам, я публічно звинуватив його в підриві обороноздатності країни, в навколонауковому онанізмі, який не має нічого спільного з розробкою техніки, необхідною на війні.

Після чого співробітники Чепкова передали мені, що будь-яке співробітництво більше не планується, договір підписувати великий начальник не буде.

Я виніс розмову в публічну площину. Чепков відповів через "кореспондента", підтасувавши факти. А факти – уперта річ. Вони збережені в листуванні і на відеозаписах.

Це ваші співробітники, нешановний генерал, а не ми, шукали контакту з нами. Це ваші співробітники приїжджали до нас на базу, і цокали язиками. Це ваші співробітники запропонували підписати договір про наукове співробітництво, для того, щоб тематика наземних військових роботів в нашій країні успішно розвивалася.

Але вам – пофіг. Вас не цікавить боєздатність української армії, інновації, технології. Ви – самозакоханий саботажник, яких зазвичай розстрілюють пачками в роки війни. Не забувайте про це. Наш час ще прийде. А ваше – вже закінчується.