На озброєння ЗСУ прийнято нову «цифрову» КШМ

На озброєння ЗСУ прийнято нову «цифрову» КШМ

На озброєння Збройних Сил України прийнято командно-штабну машину К-1450 на базі БТР-70 виробництва ТОВ «Телекарт-Прилад», яка доповнила лінійку сучасних КШМ у війську.

Про це повідомляє інформаційна агенція Defense Express.

Командно штабна машина К-1450 на базі БТР-70ДІ-02 призначена для заміни застарілих КШМ БТР-70КШ, для управління військами та організації зв'язку в оперативно-тактичній ланці управління, в русі (на плаву) і на стоянці, як автономно, так і в складі вузла зв'язку.

Прийнята на озброєння ЗС України наказом Міноборони №91 від 12 березня 2020 року.

Машина оснащена засобами зв'язку та автоматизації, персональними комп'ютерами, що забезпечують командиру можливість управляти підпорядкованими підрозділами, здійснювати набір, відображення, реєстрацію, обробку, введення, виведення текстової та відеоінформації, зберігання і ведення баз даних, а також визначення місця розташування машини на місцевості та автоматичне відображення координат на електронній карті.

На озброєння ЗСУ прийнято нову «цифрову» КШМ

Командно-штабна машина К-1450 забезпечує:

 • організацію радіомереж передачі даних і голосових повідомлень в КХ і УКХ мережах по протоколу ІР;
 • внутрішній службовий зв'язок з використанням комплекту АВЗК;
 • радіотелефонний зв'язок між кореспондентами радіомереж і абонентами телефонної мережі пункту управління при розміщенні КШМ на ПК;
 • передачу даних в локальної обчислювальної мережі КШМ;
 • доступ до телефонної і локальної обчислювальної мережі пункту управління;
 • розгортання виносних робочих місць;
 • використання електронних карт місцевості;
 • нанесення на електронні карти оперативно-тактичної обстановки з можливістю її передачі по каналах зв'язку (опціонально, за допомогою додаткового ПЗ);
 • автоматичне визначення координат свого місця розташування, обробка та відображення даних навігації, відстеження на карті положення рухливих об'єктів;
 • формування, зберігання, пошук і обробку бойових документів;
 • передачу і прийом інформації з використанням апаратури конфіденційного зв'язку.

На озброєння ЗСУ прийнято нову «цифрову» КШМ

Повідомляється, що раніше були прийняті на озброєння КШМ К-1450-03 на базі БМП-1КШ1, К-1450-01 на базі БТР-3, та К-1450-02 на базі БТР-4, виробництва ТОВ «Телекарт-Прилад».

Згадаємо також, що за інформацією наданою Головним управлінням зв’язку та інформаційних систем ЗС України у військах відбувається заміна й інших командно-штабних машин. Зокрема КШМ Р-145БМ на БТР-60 замінюється на К-1450-04 на базі модернізованого БТР-60МК, а Р-142Н на ГАЗ-66 та Р-125 на базі УАЗ-3151 на командно-штабні машини Р-150-05 на базі Renault Midlum та К-1450-06 на КІА КМ-450 відповідно.