Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

четвер, 12 березня 2020 р.

Реформування військкоматів відкладено на півроку

12.03.20
Реформування військкоматів відкладено на півроку

Перетворення військових комісаріатів на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП) на всій території України перенесено з квітня на листопад цього року.

Проте це скоріш не гальмування реформ, а вимушена міра пов'язана з відсутністю законодавчих підстав існування територіальних центрів через провалення Верховною Радою законопроєкту про реформування військкоматів у 2019 році. Тому ТЦКСП які вже створені в Дніпропетровській, Одеській, Рівненський та Чернігівській областях, у рамках першого етапу реформи, наразі фактично існують за межами законодавчого поля, адже діяльність та повноваження територіальних центрів на сьогодні не передбачені жодним законом.

Читати також:Повна адаптація ЗСУ до вимог НАТО наразі недосяжна – Таран

Але насправді так звана реформа військових комісаріатів ніяка не реформа, а цілковита імітація. Попри заяви військових високопосадовців про зміни у принципах роботи та спрощення різноманітних процедур у військкоматах, ця «реформа» не передбачає жодної зміни у законодавстві, окрім зміни самої назви, що продемонстрував провалений законопроєкт №9285 від 09.11.2018. Електронний реєстр військовозобов'язаних, на запровадженні якого піарився ще Полторак, насправді заповнений лише на декілька відсотків, а система постійно «висить», іноді по кілька годин не пускаючи операторів.

Читати також:«Зміна табличок» в армії або чому заява ГШ про «завершення першого етапу реформи» неправдива

Ба більше (зараз глибину реформи оцінять відвідувачі військкоматів великих міст, де наприклад щоб стати на облік чи знятися з нього треба займати чергу заздалегідь) замість посад службовців, які відповідали за облік військовозобов'язаних та приймали громадян, у «реформованих» військкоматах вводяться посади... начальників складів! Тому замість декларованого покращення якості взаємодії з громадянами, насправді слід очікувати її погіршення у нових терцентрах, що залишаються перефарбованим радянським рудиментом.

Реформування військкоматів відкладено на півроку

Нагадаємо, що пілотний проєкт щодо створення ТЦКСП на базі військкоматів тривав з 1 січня по 31 грудня 2017 року в Чернігівської області на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 19 липня 2017 року № 492-р «Про реалізацію пілотного проекту щодо утворення територіального центру комплектування та соціальної підтримки».

Читати також:Міноборони оприлюднило провальні цифри неявки – 250 тисяч призовників ухилилися від призову торік

Цікаво, що за роки «обкатки» нових штатів на експериментальних терцентрах до них не було внесено жодних змін і в 2020 році до решти військкоматів надійшли нові штати надруковані ще три роки тому та підписані генералом армії України Віктором Муженком в 2018 році.


Довідка.

Відповідно до постанови КМУ від 3 червня 2013р. №389 завданням військових комісаріатів є:

  • керівництво військовим обліком призовників і військовозобов’язаних на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці;
  • контроль за його станом, у тому числі в місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування та в органах, що забезпечують функціонування системи військового обліку призовників і військовозобов’язаних на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (крім СБУ);
  • проведення призову громадян на військову службу в мирний і воєнний час;
  • проведення добору кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом;
  • участь у доборі громадян для проходження служби у військовому резерві ЗСУ;
  • підготовка та проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів;
  • забезпечення соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов’язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори до Збройних Сил, ветеранів війни та військової служби, пенсіонерів із числа військовослужбовців ЗСУ та членів їх сімей;
  • участь у військово-патріотичному вихованні громадян;
  • здійснення заходів з підготовки та ведення територіальної оборони;
  • здійснення інших заходів з питань оборони відповідно до законодавства.