Топ ОПК - 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

вівторок, 14 квітня 2020 р.

Міноборони РФ отримало нове розвідувальне судно

14.04.20
Міноборони РФ отримало нове розвідувальне судно

Міноборони РФ в режимі секретності отримало нове судно – центр судноремонту «Звёздочка» передав океанографічне дослідницьке судно проєкту 20183 «Академик Александров».

Про це повідомляє Warspot з посиланням на російські ЗМІ.

Церемонія підйому прапора пройшла без особливого розголосу ще в березні. Секретність пояснюється тим, що «Академик Александров» побудований за замовленням Головного управління глибоководних досліджень Міноборони (ГУГД).

Дослідницьке судно посиленого льодового класу відноситься до допоміжного флоту, офіційно не несе озброєння і побудовано на єдиній платформі, що включає також рятувальний буксир та морський транспорт озброєнь. На ньому встановлено два крани різної вантажопідйомності, екіпаж судна складає 65 осіб, водотоннажність – 5400 т. Завдяки встановленій системі позиціонування, що підрулюючим пристроям та іншому обладнанню судно може довго залишатися в заданій точці океану, вирішуючи широке коло завдань.

Завдання та можливості ГУГД, на замовлення якого побудовано судно, настільки ж широкі, як і засекречені, пишуть російські ЗМІ. «Це справжнє підводне ЦРУ», – вважає фахівець з ВМФ, редактор журналу «Национальная оборона» Алєксандр Мозговой. За інформацією з відкритих джерел, крім наукових досліджень, судна ГУГД займаються захистом від прослуховування підводних ліній зв'язку, підводною розвідкою і підйомом з морського дна цінних предметів.


Читайте військово-морські новини на каналах Naval Pages у Telegram, Twitter та у Facebook