Операція ООН з підтримання миру на Донбасі блокується РФ

Операція ООН з підтримання миру на Донбасі блокується РФ

Питання миротворчої місії ООН на Донбасі актуальне, проте на російських умовах вона не потрібна, а на умовах України та партнерів зараз неможлива, бо РФ має право вето в Радбезі.

Про це РБК-Україна розповів постійний представник України в ООН Сергій Кислиця.

Питання операцій з підтримання миру лишається. Воно актуальне? Так. Чи ми можемо сказати, що така операція може бути запроваджена найближчим часом на умовах, на яких наполягав попередній і нинішній президенти, а також партнери України? Ні, це малореалістично.

Насправді, «миротворчими» ці операції називаються лише в російській мові. Всіма мовами ООН, крім російської, вони називаються операціями з «підтримання миру». І це не просто гра слів. ООНівські операції – вони про підтримання миру, всі ці операції отримали мандат, коли конфліктуючі сторони або самі, або за посередництва ООН чи окремих країн досягали якоїсь мирної угоди, було тривале припинення вогню.

І тоді, коли це все є, тоді і з'являються ООнівці, які підтримують мирний процес. ООНівці не спускаються на парашутах і не починають когось «примушувати до миру», як це розуміють росіяни. А ми бачили, що таке «примушення до миру» на прикладах Грузії, Придністров'я та інших країн. Тому на російських умовах операція з підтримання миру нам не потрібна, а на умовах України та її партнерів зараз неможлива, бо РФ має право вето в Раді безпеки.