Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

неділя, 12 квітня 2020 р.

Президент дозволив генералам служити до 70 років

12.04.20
генерал

Президент вніс зміни до Положення про проходження громадянами України військової служби у ЗСУ, зокрема зняв обмеження щодо продовження терміну служби для «досвідчених фахівців».

Указом №135/2020 абзац перший пункту 219 Положення викладено в такій редакції:

«219. Військовослужбовці, які мають високу професійну підготовку, досвід практичної роботи на займаній ними посаді, визнані військово­-лікарською комісією придатними за станом здоров'я для проходження військової служби, на їх прохання і за потреби Збройних Сил України можуть бути залишені на військовій службі понад граничний вік перебування на військовій службі на строк до п'яти років».

Нова редакція прибрала з тесту пункту обмеження, яке не дозволяло продовжувати службу понад граничний вік перебування в запасі та у військовому резерві, визначений для відповідної категорії військовослужбовців. Стара редакція:

«219. Військовослужбовці, які мають високу професійну підготовку, досвід практичної роботи на займаній ними посаді, визнані військово-лікарською комісією придатними за станом здоров’я для проходження військової служби, на їх прохання і за потреби Збройних Сил України можуть бути залишені на військовій службі понад граничний вік перебування на військовій службі на строк до п’яти років, але не більше граничного віку перебування в запасі та у військовому резерві, визначеного статтею 28 зазначеного Закону для відповідної категорії військовослужбовців».

Стаття 28 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» визначає такий граничний вік перебування в запасі та у військовому резерві:

  • для солдатів, сержантів, молодших та старших офіцерів – 60 років;
  • для вищого офіцерського складу (генерали та адмірали) – 65 років.

Нагадаємо, що граничний вік перебування на службі визначений статтею 22 закону та складає для солдатів, сержантів та молодших офіцерів 45 років, старших офіцерів – 50 років, генералів – 60 років. В особливий період, що діє зараз, він встановлюється на рівні граничного віку перебування в запасі та у військовому резерві.