Командування Медичних сил отримало нарукавну емблему

13.05.20
Командування медичних сил отримало емблему

Головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Руслан Хомчак офіційно затвердив нарукавну емблему новоствореного Командування Медичних сил Збройних Сил України.

Про це КМС ЗСУ повідомило на своїй сторінці у Facebook .

Медичні сили призначені для медичного забезпечення військ і включають у себе органи управління медичним забезпеченням, заклади охорони здоров’я ЗС України, медичні служби та медичні підрозділи військових частин, військових навчальних закладів та установ. Їх діяльність направлена на збереження і зміцнення здоров’я військовослужбовців, запобігання виникненню і розповсюдженню хвороб, надання медичної допомоги військовослужбовцям, лікування і відновлення їх боєздатності та працездатності після поранень, уражень, захворювань та травм.

Зазначається, що під час розробки нарукавної емблеми (яку в ЗСУ на радянський манер називають нарукавним знаком) використовувались історичні дописи про військових медиків часів Запорізької Січі, армій Української народної республіки, Української держави та Української повстанської армії, елементи символіки попередніх органів управління медичної служби Збройних Сил України.

Командування медичних сил отримало емблему

В основі нарукавного знаку – «британський» геральдичний щит, що є основним для усіх військових формувань Збройних Сил України.

На коричневому тлі розміщено «ХРЕСТ» червоного кольору, що символізує визнану в Європі та Світі символіку всебічної допомоги та захисту, на яку згідно Міжнародного гуманітарного права мають право медики, поранені та хворі під час збройних конфліктів.

Крім того, «ХРЕСТ» червоного кольору має дві функції. По перше він слугує наочним знаком захисту, що надається під час збройного конфлікту медичному персоналу, медичним формуванням і санітарному транспорту Збройних Сил, а по друге, цей знак засвідчує приналежність особи чи транспортного засобу до військової медицини.

На «ХРЕСТІ» зображено «Пернач обвитий змією», елементи знаку окантовані стрічкою золотого кольору. Також є варіант для польової форми одягу.

Нагадаємо, що до затвердження використовувалась така нарукавна емблема:

емблема медичних сил