Де отримати офіцерське звання за 4 місяці?

Де отримати офіцерське звання за 4 місяці?

Якщо ви вже маєте вищу освіту не нижче ніж бакалавр, то за чотири місяці, на військовій кафедрі Національного університету оборони України, можете отримати звання офіцера запасу за фахом командира механізованого взводу.

Про це Інформагенції Міністерства оборони України «АрміяInform», розповів начальник кафедри військової підготовки Національного університету оборони України імені Івана Черняховського полковник Євген Камалов.

Для громадян, які вже мають ступінь вищої освіти не нижче ніж бакалавр, кафедра пропонує термін навчання – 4 місяці (щотижня з понеділка до суботи). Такий вид підготовки здійснюється виключно за військово-обліковою спеціальністю «Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів».

Якщо ж немає вищої освіти, або ви хочете обрати іншу військову спеціальність, то навчання триватиме майже 2 роки, протягом одного навчального дня на тиждень. «Метод «військового дня» дозволяє паралельне навчання в основному закладі вищої освіти, або утримання робочого місця у роботодавця», – уточнив офіцер.

У 2020 році навчатись мають змогу громадяни України віком від 18 до 45 років. Військова підготовка на кафедрі проводиться за державним замовленням коштом держбюджету, передбачених на утримання ЗС України та інших військових формувань, та – на контрактній основі для надання фізичним особам платних послуг у галузі вищої освіти. Перша категорія студентів обов’язково підписує контракт для служби у ЗСУ і після закінчення здобуття освіти йде до війська. Наразі на кафедрі навчаються студенти із 37 закладів вищої освіти України.

Навчання за програмою підготовки офіцерів запасу в НУОУ з 01.09.2020 року буде проводитись за наступними військово-обліковими спеціальностями:

за рахунок бюджетних коштів:

 • Застосування механізованих та артилерійських підрозділів.

на контрактній основі:

 • Соціальна психологія;
 • Політологія;
 • Тилове забезпечення в наземних військах та авіації;
 • Математичне та програмне забезпечення автоматизованих систем;
 • Фінансове забезпечення і економіка діяльності військ (сил);
 • Застосування інженерних, дорожньо-будівельних та містобудівельних підрозділів;
 • Застосування механізованих та артилерійських підрозділів;
 • Застосування інженерно-технічних підрозділів;
 • Організація пожежної безпеки;
 • Організація морально-психологічного забезпечення.

ВАЖЛИВО. Військову підготовку громадяни України можуть проходити за умови відповідності напряму їх підготовки у вищому навчальному закладі військово-обліковій спеціальності, за якою проводиться підготовка офіцерів запасу (Постанова КМУ №48 від 01.02.2012 із змінами 2015 р.)


Умови та порядок прийому на навчання:


1. Для вступу на навчання за програмою підготовки офіцерів запасу громадяни України проходять конкурсний відбір.

2. Конкурсний відбір кандидатів на навчання проводиться Відбірковою комісією Національного університету оборони України. Терміни проведення – з 01 квітня по 31 липня 2020 року.

3. Подача документів до Відбіркової комісії проводиться в період – з 3 лютого по 31 липня 2020 року.

4. Порядок подачі документів громадянами України на навчання.

4.1 Студенти закладів вищої освіти України, які виявили бажання взяти участь у конкурсному відборі на навчання з військової підготовки у 2020 році повинні подати заяви в деканати факультетів (інститутів) на ім’я декана факультету за місцем основного навчання.

4.2 Інші категорії громадян України в тому – на ім’я начальника НУОУ (через Відбіркову комісію НУОУ).

4.3 Після підписання заяви деканом факультету (начальником НУОУ) кандидати на навчання надають встановлений перелік документів до Відбіркової комісії НУОУ, а саме: підписана заява; копія паспорта громадянина України (ст. 1,2,3,11) – 2 шт.; копія картки платника податків – 2 шт.; копія приписного свідоцтва (крім дівчат) або військового квитка – 2 шт.; автобіографія складена власноруч (зразок додається); фото 3х4 – 4 шт. (кольорові) – для всіх категорій громадян України; довідка з деканату про форму навчання та середній бал успішності за попередні семестри навчання (екз., заліки) – для студентів ; копія диплому не нижче бакалавра та додатка щодо успішності – для інших категорій громадян України; оригінал медичної довідки з військкомату про придатність до навчання на кафедрі військової підготовки (надається після проходження кандидатом на навчання військово-лікарської комісії (ВЛК) у військкоматі за місцем обліку або реєстрації. Направлення на ВЛК видає Відбіркова комісія НУОУ).

4.4 Наявність вищезазначеного комплекту документів та позитивний висновок ВЛК надає право (допуск) кандидату до складання вступних випробувань.

5. Порядок складання вступних випробувань та зарахування на навчання

5.1 З метою оцінки рівня готовності кандидатів до навчання громадяни України складають вступні випробування.

5.2 Вступні випробування проводяться в період із 01 квітня по 31 липня 2020 року на навчально-матеріальній базі НУОУ.

5.3 Сума балів, отримана громадянином України за результатами випробувань, з урахуванням результатів професійного психологічного відбору та медичного огляду, складає рейтинг кожного кандидата на навчання.

5.4 За результатами конкурсного відбору за кожною військово-обліковою спеціальністю окремо складається рейтинговий список, відповідно до якого громадяни України зараховуються на навчання.

5.5 Під час проходження конкурсного відбору (складання вступних випробувань) кандидат на навчання повинен мати із собою паспорт громадянина України та приписне свідоцтво (окрім осіб жіночої статі) або військовий квиток.

Термін навчання – 2 роки.


Адреса Відбіркової комісії:


Національний університет оборони України імені Івана Черняховського

КПП № 3 університету
м. Київ, 03049, вул. Авіаконструктора Антонова, 2/32, каб. 2а.

Графік прийому документів: понеділок - п'ятниця з 9.00 до 16.30

Копії документів подаються в охайному вигляді та у файлі.

При собі мати оригінали документів!!!

Додаткова інформація: 271-09-71, вебсайт НУОУ