Війська Лівії захопили російський ЗРГК «Панцир-С1»

Війська Лівії захопили російський ЗРГК Панцир-С1

Війська уряду національної згоди (УНЗ) Лівії за підтримки турецької армії захопили велику військову авіаційну базу Аль-Ватія на північному заході Лівії. Одним з цінних захоплених трофеїв виявився російський самохідний зенітний ракетно-гарматний комплекс (ЗРГК) “Панцир-С1” на шасі MAN SX-45, який, поспішаючи при відступі, кинула Лівійська національна армія фельдмаршала Халіфа Хафтара, якого підтримує Москва.

Судячи з відеокадрів, російський ЗРГК “Панцир-С1” не має особливих зовнішніх пошкоджень.

Такі системи використовували для знищення турецьких безпілотників Bayraktar TB2 в Лівії. У твіттері @LostWeapons вже висловив припущення, що захоплений російський “Панцир-С1” можна піддати зворотному інжинірингу для створення технічної документації та успішної протидії цим системам.

Спікер операції «Гнів вулкана» Мухаммед Кануну також опублікував фото знайденої інструкції застосування ЗРГК “Панцир-С1”, перекладеної арабською мовою.

Війська Лівії захопили російський ЗРГК Панцир-С1

Захоплення авіабази Аль-Ватія вже оцінюють як однозначний перелом у війні в Лівії, де війська бунтівного фельдмаршала Хафтара, на стороні якого також воюють найманці російської ПВК «Вагнера», раніше зайняли значну частину території країни. Завдяки тому, що Туреччина в 2020 році вступила у війну на боці УНЗ Лівії, її ударні дрони змогли переломити хід протистояння і підтримувані Росією війська Хафтара почали зазнавати великих втрат.Використані джерела:
InformNapalm