Топ ОПК - 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

понеділок, 18 травня 2020 р.

Війська Лівії захопили російський ЗРГК «Панцир-С1»

18.05.20
Війська Лівії захопили російський ЗРГК Панцир-С1

Війська уряду національної згоди (УНЗ) Лівії за підтримки турецької армії захопили велику військову авіаційну базу Аль-Ватія на північному заході Лівії. Одним з цінних захоплених трофеїв виявився російський самохідний зенітний ракетно-гарматний комплекс (ЗРГК) “Панцир-С1” на шасі MAN SX-45, який, поспішаючи при відступі, кинула Лівійська національна армія фельдмаршала Халіфа Хафтара, якого підтримує Москва.

Судячи з відеокадрів, російський ЗРГК “Панцир-С1” не має особливих зовнішніх пошкоджень.

Такі системи використовували для знищення турецьких безпілотників Bayraktar TB2 в Лівії. У твіттері @LostWeapons вже висловив припущення, що захоплений російський “Панцир-С1” можна піддати зворотному інжинірингу для створення технічної документації та успішної протидії цим системам.

Спікер операції «Гнів вулкана» Мухаммед Кануну також опублікував фото знайденої інструкції застосування ЗРГК “Панцир-С1”, перекладеної арабською мовою.

Війська Лівії захопили російський ЗРГК Панцир-С1

Захоплення авіабази Аль-Ватія вже оцінюють як однозначний перелом у війні в Лівії, де війська бунтівного фельдмаршала Хафтара, на стороні якого також воюють найманці російської ПВК «Вагнера», раніше зайняли значну частину території країни. Завдяки тому, що Туреччина в 2020 році вступила у війну на боці УНЗ Лівії, її ударні дрони змогли переломити хід протистояння і підтримувані Росією війська Хафтара почали зазнавати великих втрат.Використані джерела:
InformNapalm