Зеленський подав законопроєкт про введення призову резервістів без мобілізації та кримінальну відповідальність за ухилення від нього

призов резервістів

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради, як невідкладний, законопроєкт №3553 від 28.05.2020 що передбачає запровадження призову резервістів оперативного резерву першої черги без оголошення мобілізації.

Проєкт передбачає запровадження нового виду військової служби – військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період. Визначає порядок його організації та проведення, передбачає для осіб, які призиваються, трудові, освітні гарантії та гарантії соціально-правового захисту, йдеться у пояснювальній записці до проєкту закону.

Законопроєктом пропонується наділити президента правом видавати накази і директиви з питань оборони, у тому числі з питань оперативного доукомплектування в особливий період Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань.

Призивати на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період для оперативного доукомплектування ЗС України та інших військових формувань, без оголошення мобілізації, передбачається громадян України, зарахованих до військового оперативного резерву першої черги (тобто резервістів бойових частин).

Термін такої служби визначатиметься рішенням Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України (Президентом України), але не більше як на 6 місяців.

За призваними резервістами, на весь час їх служби, зберігатиметься місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, а також поширюватимуться всі соціальні гарантії передбачені для мобілізованих.

Крім того проєктом вносяться зімни до статті 336 Кримінального кодексу, щодо введення відповідальності резервістів за ухилення від такого призову. Також пропонована редакція статті піднімає нижню планку покарання у вигляді позбавлення волі з двох років до трьох:

Стаття 336. Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період

1. Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період – карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

Нагадаємо, що цим законопроєктом також відчутно підвищуються штрафи, зокрема за ухилення від навчальних зборів – до 11900 гривень.

Читати також:Генштаб доручив Радам резервістів частин звернутись до Президента на підтримку введення призову без мобілізації