В акваторії Чорного моря стартували ювілейні, двадцяті, українсько-американські навчання «Сі Бриз»

В акваторії Чорного моря стартували ювілейні, двадцяті, українсько-американські навчання Сі Бриз

Цьогоріч через пандемію коронавірусу міжнародні навчання серії «Сі Бриз» обмежаться лише морською фазою із залученням авіації. Усі спільні заходи розгортатимуться в акваторії Чорного моря без контакту особового складу.

Водночас, цьогорічні українсько-американські навчання Sea Breeze 2020, як завжди, обіцяють бути багатофункціональними і, без сумніву, дуже корисними для його учасників.

За задумом Командування національного військового флоту, один з інструментів навчань серії «Сі Бризу», який слід максимально ефективно використати, – це перехід Військово-Морських Сил ЗС України на стандарти НАТО. Іншими словами, під час навчань корабельно-катерні тактичні групи українських ВМС мають набути необхідного рівня взаємосумісності, бойових та оперативних спроможностей діяти у взаємодії з кораблями Альянсу.

Міжнародні навчання триватимуть сім днів. У навчаннях запланована участь ракетного есмінця типу «Арлі Берк» USS Porter і патрульного протичовнового літака P-8 Poseidon ВМС США, а також кораблів постійної військово-морської групи НАТО, які вже прибули у Чорне море.

В акваторії Чорного моря стартували ювілейні, двадцяті, українсько-американські навчання Сі Бриз

Усього до «Сі Бриз-2020» планується залучити близько 2 тисяч осіб із дев’яти країн, понад 20 кораблів, а також літаки, гелікоптери тощо. Загалом у навчаннях, окрім України і США, візьмуть участь військові Болгарії, Грузії, Норвегії, Франції, Румунії, Іспанії та Туреччини.Використані джерела:
Офіційний вебсайт Міністерства оборони України