Нові надбавки та винагороди до грошового забезпечення

Автор: Іван Чигринський
грошове забезпечення

Міноборони внесло зміни до Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, що затверджений наказом МОУ №260-2018р.

Відповідний наказ Міноборони №180 від 01.06.2020 набув чинності з 30 червня.

Змінами вводяться новий щомісячний додатковий вид грошового забезпечення – «винагорода військовослужбовцям, які обіймають посади, пов’язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту», розмір якої цим наказом не визначається.

Розмір надбавки військовослужбовцям режимно-секретних органів приводиться у відповідність до розміру визначено постановою КМУ №6 від 10.01.2019 (встановлюється у відсотках до посадових окладів залежно від ступеня секретності інформації):

  • відомості та їх носії, що мають ступінь секретності «особливої важливості»,– 60%
  • ... що мають ступінь секретності «цілком таємно»,– 50%
  • ... що мають ступінь секретності «таємно»,– 30%

Також Порядок виплати грошового забезпечення доповнено новим розділом «XXXIII. Виплата надбавки військовослужбовцям-донорам».

Визначається, що військовослужбовцям строкової служби та курсантам військових навчальних закладів (у тому числі із числа осіб, які перебували на військовій службі за контрактом перед зарахуванням на навчання), які протягом дванадцяти місяців безоплатно двічі здали кров та (або) її компоненти в кількості максимально допустимих доз, виплачується надбавка в розмірі 25 відсотків щомісячного грошового забезпечення.

Надбавка виплачується протягом шести місяців із дня останньої (другої) безоплатної здачі крові та (або) її компонентів, але не більше ніж до дня видання наказу:

  • про закінчення військового навчального закладу;
  • про виключення зі списків особового складу військової частини.

Внесено зміни до процедури позбавлення премії, зокрема слова «стягнень ... оголошених наказом командира військової частини», замінено на «стягнень ... оголошених письмовим наказом (розпорядженням) командира військової частини (керівника органу військового управління)», а також забороняється не виплачувати премію військовослужбовцям або зменшувати її розмір протягом кількох місяців за одне й те саме допущене порушення.

Визначено, що при обчислені місячного грошового забезпечення, з якого визначається розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, до його складу не включаються винагороди, які отримує військовослужбовець.

Крім того внесено ряд інших уточнюючих та технічних змін, що стосуються порядку виплати одноразової грошової допомоги після укладення першого контракту, визначення посадового окладу сержантам, які стали офіцерами, виплат за тимчасове виконання посад, виплати грошової допомоги на оздоровлення під час звільнення та інше.

Посилання на повні тексти нормативних документів з питань грошового, речового, житлового та соціального забезпечення можна знайти на сторінці сайту «Норми забезпечення військовослужбовців» .