Укрспецекспорт відсудив у польської компанії десятки БМП

Укрспецекспорт відсудив у польської компанії десятки БМП

Протермінований контракт, судова тяганина і вилучення техніки. У такий спосіб Україні довелося забирати за кордоном бойові машини піхоти для нашої армії.

Про постачання бойових машин піхоти Укрспецекспорт ще 2016 року. За угодою Україна мала отримати 93 БМП-1 за 15 345 000 доларів, партнером виступила польська приватна компанія Wtórplast S.A. Українська державна компанія переказала аванс майже 9 млн доларів за 50 з лишком броньованих машин. Утім, закордонний партнер поставив лише два десятки. Тому Україні довелося звертатися до польських судів. І ті стали на нашу сторону.

У відеосюжеті ТСН йдеться, що польський партнер не виконав умови контракту (решту машин мали поставити до кінця 2018 року) і протягом двох років не поставляє техніку Укрспецекспорту. Зокрема про це повідомив керівник юридичного відділу української держкомпанії Ігор Долуда.

На питання чому БМП не доставляли в Україну голова правління польської фірми Владислав Бінда відповідає, що хотіли переглянути ціну машин, крім того деякі машин були не прийняті та повернуті на доукомплектування до Чехії, звідки вони прибули.

Добровільно віддати БМП польська компанія відмовилась, тому для вилучення законтрактованих БМП, які були в наявності, залучили судового виконавця, який у примусовому порядку вилучив 26 бойових машин піхоти, що належать Україні. В Укрспецекспорті сподіваються, що БМП скоро перетнуть польсько-український кордон, оскільки ці машини фігурують у державному оборонному замовленні на цей рік.

Також польський арбітраж зобов'язав польську компанію виплатити «Укрспецекспорту» більше 3 мільйонів доларів за непоставлені БМП та судові витрати. В Україні щодо компанії Wtorplast ведуться окремі проваджені, свої розслідування щодо угоди із компанією ведуть ДБР і НАБУ.

Варто зазначити, що ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» – дочірнє підприємство компанії «Укрспецекспорт», у березні 2019 року відзвітувало про здійснення протягом 2018 року поставки в Україну п’ятдесяти БМП-1 , дефіцит яких зберігається в Збройних Силах України.