У Білорусі сьогодні приземлився військовий спецборт Росії

У Білорусі сьогодні приземлився військовий спецборт Росії

У Республіці Білорусь, за даними сервісу FlightRadar, сьогодні приземлився спецборт Ту-134АК Повітряно-космічних сил Збройних сил Російської Федерації.

Ту-134АК з бортовим номером RA-65690 в середу, 12 серпня, о 9:44 вилетів з військового аеродрому Чкаловський в Московській області РФ, потім його сигнал зафіксували в районі населеного пункту Замок в Мінській області Білорусі, повідомляє InformNapalm.

Наразі невідомо кого перекинули у Білорусь цим спецбортом, чи він відправлений з іншою метою прийняти когось на борт, або доставити вантаж.

У Білорусі сьогодні приземлився військовий спецборт Росії

Ту-134АК – літак з салоном підвищеної комфортності на 24 місця і салоном люкс на 13 пасажирів. Борти такого типу, як правило, мають засоби спецзв’язку і призначаються в основному для урядових перевезень. Також VIP-лайнер відрізняється наявністю других дверей з вбудованим трапом для пасажирів.

Відомо, що RA-65690 – це борт ПКС Росії представницького VIP-класу. На ньому літають російські військові рангом не нижче ніж заступники міністра оборони РФ з обслугою.

Серед версій у мережі також обговорюють, що:

  • борт перекинув російських снайперів, або зброю, яку будуть використовувати проти протистувальників у Білорусі;
  • борт повинен забрати бойовиків “ПВК Вагнера“, які раніше прибули у Білорусь групами, одна з груп була затримана КДБ Білорусі напередодні;
  • мета борту виконати обидві дії, зазначені у попередніх версіях.

Крім літака з бортовим номером RA-65690, у Мінськ о 11:15 вилетів також інший російський борт з номером RA-65992. Через 3 години другий борт вилетів в зворотному напрямку у РФ.