![С-125](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjl-r3lmqfYT1lh_-HHxToaa4FK38gIsbTxabNj5-FPHJYjyw4g2IEbomdK99BEBQP8R9a5ARM6Jm8nNAW92S7tpCai-YPcXQ4FpNYYFyq_Hn5KBLy97iX3SSq4pxP07yilaZGYUtGxH5U/s1600/578.jpg)
Про це стало відомо з публікації на Facebook-сторінці Повітряного командування «Схід».
“ Вартові неба постійно захищають повітряний простір, несуть бойове чергування 24/7 в зоні проведення Операції об’єднаних сил та в пунктах постійної дислокації. Проте в їх житті завжди є місце й для професійного розвитку. Сьогодні військові з Харківщини вдосконалили навички виконання бойових завдань за будь яких погодних умов з одночасною протидією ворожим атакам з повітря та на землі. Декілька діб зенітний ракетний дивізіон провів в умовах, максимально наближених до бойових.
![С-125](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhIOlHf1lUxZHfpWpji5gkxg1LJ2csuhS9TSdYoqh2ZY59Ka8dAEHzEJzK6fGKvHqnnfc0INCzi6mJSTmVVri7NyvmlsnJtefwsQNrpgvqS7Dd2B6aWHtyRNOHxKcHvjh9k7JR9dHiryNk/s1600/23.jpg)
![С-125](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEigrflfixx9DSKxArWVeX7XODD0iAq1NJqBOl4MzLBG8E1ZZ8Jz1Kp_hXN7yxCWF-rTIRxLGRWJ50sjzh_sDvKGq7WWKzaugY9OqJcyavhoEDCIvixzatNTMQjcEN1t_FOi6rYZI998ztY/s1600/26.jpg)
Керівник навчання ТВО командира зенітного ракетного полку підполковник Михайло Повхович підбив підсумки заходу: «Особовий склад діяв професійно та злагоджено. З завданнями впоралися максимально ефективно. Один з відпрацьованих елементів – протидія безпілотним літальним апаратам. Як показала практика бойових дій на Донбасі, БПЛА використовуються ворожою стороною, не тільки як засіб розвідки, а й як засіб бойового ураження. Тож боротьба з комплексами повітряної розвідки є одним з пріоритетних завдань для підрозділу».
![С-125](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjoa5Og1VucC5o2CiNOtRLF7-6pHxgnJdHjngbgDB11Dnv6MpcUzmie6Wxg9pheCpisSoYw3cP6CkjvZp6yEbUEvvOyAEBTUAmDB9fOgjxyiPgGzMUiBtZhmHE4xtw-Mn_2ypHjHBH7MXA/s1600/30.jpg)
![С-125](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEggn6M4G7gzc8-AjW_UtM9t7v6OSEo7YX6Zwwt_fLLJftpoH-vr9PI1xr7u_r1TLYS0DUPyCglnI0Iw3U8pRKROlObH9XM_Z3RqqvouFNrLVS1FMTy8KKtV0DT7lQo_UswuMnzWrtuIgYI/s1600/31.jpg)
Тактичне навчання для зрдн стало черговим етапом підготовки до тактичного навчання з бойовою стрільбою, що відбудеться у вересні на державному полігоні «Ягорлик».
Варто зазначити, що на харківщині з 2013 року не дислокувався зенітний ракетний полк – того року він був переформований у 3020-ту групу дивізіонів (С–300ПТ), що була підпорядкована дніпровський 138-й зенітній ракетній бригаді. Ймовірно частина знов набула окремого статусу та додатково посилилась дивізіоном повернутих на озброєння С-125.
Інший варіант – на Харківщині сформували новий полк С-125. Нагадаємо, що минулого року згідно з офіційною інформацією Повітряних Сил на додачу до вже існуючого, тривало формування другого дивізіону С-125. Крім того у серпні 2019 року, Миколаївська митниця передала військовим дивізіон ЗРК С-125, арештований в Україні за статтею «контрабанда», який посадовці Російської Федерації планували поставити озброєння до Еритреї.
![С-125](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiU7qmBOZvWyvTvf3fnTzuPhQ2q4nnAgxKOLJNEKfHu310WkSLc27NQcDpRADLOaeXVorc700CFiaq-sVeR_nweEPzSlGSCPN4Mn8Xe-gkEW_wj5vRLfqh25v6AVRiNTEp45Rk_JNREe_8/s1600/45729269_2137846989628425_6832451734166568960_o.jpg)
Комплексом С-125 також озброєний окремий зенітний ракетний дивізіон ВМС України.
Нагадаємо, що 1 листопада 2019 року, на випробувальному полігоні «Ягорлик», у рамках визначальних випробувань проведений обстріл надводної цілі модернізованим ЗРК С-125-2Д1, в ролі мішені виступало списане судно ВМСУ – колишній плавсклад «Золотоноша» (A955) проєкту 814М. Двох ракет вистачило аби потопити судно повною водотоннажністю 2960 тонн.