США погодили продаж Швейцарії 80 літаків F-35 та F/A-18, а також ЗРК Patriot на 16 млрд дол

F-35A

Державний департамент США погодив можливий продаж Швейцарії 80 літаків F-35 та F/A-18E/F Super Hornet, а також 5 батарей ЗРК Patriot Configuration-3+ на загальну суму понад $16 млрд.

Відповідні повідомлення були оприлюднені 30 вересня Агентством Міноборони США з питань співробітництва в галузі безпеки, яке повідомило про це Конгрес. Повідомлення про потенційний продаж вимагається законодавством США і не означає, що угода вже відбулась.

Так у повідомленні DSCA №20-34 йдеться про схвалення запиту на 36 літаків F/A-18E Super Hornet та 4 літаки F/A-18F Super Hornet, з 80 двигунами F414-GE-400 (на літаках) та 16 запасними, гарматного та ракетного озброєння, зокрема: 44 гармат M61A2 «Вулкан» кал. 20-мм, 40 ракет AIM-9X Block II Sidewinder, 12 бомб MK-82 500LB, 12 бомб GBU-53/BII (SDB II), а також радари, інертні боєприпаси, тренажери, інше різноманітне обладнання та супутні послуги на загальну суму 7,452 мільярда доларів.

Зазначається, що запропонований продаж покращить здатність Швейцарії відповідати поточним і майбутнім загрозам. У даний час Швейцарія експлуатує літаки Boeing F/A-18C/D ресурс яких закінчується, і їх має замінити переможець швейцарського конкурсу на нові винищувачі, де зокрема розглядається й F/A-18E/F.

Основними підрядниками будуть: Boeing Company; Northrop Grumman; Raytheon Company; Raytheon Missile Systems Company та General Electric.

Повідомлення №20-35 стосується схвалення запиту на 40 літаків F-35 Joint Strike Fighter із звичайним злетом і посадкою (CTOL); 46 двигунів Pratt & Whitney F-135, 50 ракет AIM-9X Block II, бомби MK-82 500LB, GBU-53/B II (SDB II), а також інше обладнання та супутні послуги загалом на 6,58 мільярдів доларів.

Запропонований продаж F-35 та пов'язаних з ними ракет та боєприпасів забезпечить уряду Швейцарії надійну оборонну спроможність стримувати агресію в регіоні. Запропонований продаж також замінить швейцарський F/A-18, що йде у відставку.

Основними підрядниками будуть: Lockheed Martin Aeronautics Company; Pratt & Whitney Military Engines, East Hartford; The Boeing Company та Raytheon Missiles and Defense.

опис фото

Третє повідомлення №20-43 про схвалення продажу 5 батарей комплексів протиповітряної та протиракетної оборони Patriot Configuration-3+, що включають 5 радіолокаційних комплектів AN/MPQ-65; 5 станцій управління вогнем AN/MSQ-132; 17 пускових установок M903; до 70 ракет Patriot MIM-104E Guidance Enhanced Ensilenced Tactic (GEM-T); 7 антенних щогл; 5 електростанцій (EPP) III, а також інше обладнання та супутні послуги, на загальну суму 2,2 мільярда доларів.

Повідомляється, що запропонований продаж ракетної системи Patriot покращить можливості протиракетної оборони Швейцарії, яка використовуватиме ці системи для захисту своєї територіальної цілісності та для регіональної стабільності.

Основними підрядниками будуть компанії Raytheon Corporation та Lockheed-Martin.

Ці повідомлення про потенційний продаж вимагаються американським законодавством. Наведені описи і вартість закупівель – це найвища виходячи з початкових вимог. Очікується, що фактична вартість угод буде нижчою в залежності від остаточних вимог, бюджетних повноважень та підписаних договорів про продаж, якщо вони будуть укладені.