Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

четвер, 15 жовтня 2020 р.

Депутати голосуватимуть за закон, який дозволить ЗСУ передавати боєприпаси спортивним організаціям

боєприпаси

Верховна Рада розгляне законопроєкт, який дозволить Збройним Силам України передавати боєприпаси до закладів фізичної культури і спорту, у структурі яких є відділення з кульової стрільби або біатлону.

Відповідний законопроєкт № 3403 від 28.04.2020, сьогодні, 15 жовтня, розглянув Комітет з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, та рекомендував Верховній Раді включити його до порядку денного четвертої сесії й проголосувати у першому читанні (прийняти за основу).

Основна ідея цього закону, як стверджується у пояснювальній записці до нього, це передача зазначеним спортивним організаціям боєприпасів, що підлягають утилізації.

У пояснювальній записці звертають увагу, що згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 № 547-р до переліку боєприпасів, що підлягають утилізації у 2017-2021 роках, включено дрібнокаліберні патрони калібру 5,6 мм, які використовуються у навчально-тренувальному процесі у спортивно-стрілецьких тирах та на спортивних стрільбищах.

На сьогодні в Україні у структурі 66 дитячо-юнацьких спортивних шкіл є відділення кульової стрільби та у 19 спортшколах – відділення біатлону. Загалом по країні у відділеннях кульової стрільби навчається біля 3000 вихованців і працює 107 тренерів, а у відділеннях біатлону відповідно біля 1130 вихованців та 44 штатні тренери. Також діє Державний центр олімпійської підготовки з біатлону, де готується біля 100 спортсменів національної збірної команди.

Проте, специфіка цих видів спорту, неможливість налагодження власного виробництва спеціальних спортивних набоїв та малокаліберних патронів для спортивної зброї, а також вкрай обмежені бюджетні ресурси для їх закупівлі, унеможливлюють якісну підготовку спортсменів резервного спорту, резюмують автори законопроєкту.

Водночас, варто зазначити, що у тексті законопроєкту не зазначається, що передаватимуть боєприпаси, саме ті які підлягають утилізації, також у проєкті не уточнюються а не види, а не калібри боєприпасів, які можна передати спортивним організаціям.

Читати також: 300 млн на свій патронний завод витратить Міноборони