Сержантів чекає переатестація і зміни у грошовому забезпеченні

Сержантів чекає переатестація і зміни у грошовому забезпеченні

Усіх сержантів переатестують відповідно до нового переліку звань, який набув чинності сьогодні, 1 жовтня 2020 року, крім того, у відповідності до нових звань, змінять й оклади.

Про це у Facebook повідомив головний старшина ЗСУ – начальник Управління по роботі з сержантським складом Збройних Сил України старший прапорщик Олександр Косинський.

Сьогодні вступив в дію новий перелік військових звань рядового, сержантського і старшинського складу. Звання прапорщик, старший прапорщик, мічман, старший мічман, а також старшина для армійської лінійки, перестали існувати, вони вже історія. З'явилися нові військові звання, які вперше будуть застосовуватися у Збройних Силах та в інших військових формуваннях України. Сержантський і старшинський склад поділений на три категорії – молодший, старший та вищий. Це історична подія. Вітаю всіх причетних!

Разом з цим, наказ МОУ про перелік посад рядового, сержантського і старшинського складу під нові військові звання вже зареєстровано в Мінюсті, він вступить в дію з 01.01.2021, після чого розпочнеться процес переатестації військовослужбовців зазначених категорій.

За його словами, з 1 січня 2021 року, розпочнеться переатестація сержантів за новим переліком звань, саме тоді слід очікувати новий наказ про затвердження переліків військово-облікових спеціальностей і штатних посад рядового, сержантського і старшинського складу і тарифних переліків посад вищезазначених військовослужбовців, який визначить відповідність нових звань до посад, а також тарифні розряди для визначення посадових окладів.

Крім того мають внести зміни до додатку 14 постанови КМУ від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» щодо встановлення окладів за військоими званнями у відповідності до нових звань.

нові звання ЗСУ

Нагадаємо, що посилання на повні тексти чинних нормативних документів з питань грошового, речового, житлового та соціального забезпечення можна знайти на сторінці сайту «Норми забезпечення військовослужбовців» .