ЛБТЗ модернізував півтора десятка пожежних танків

ЛБТЗ модернізував півтори десятки пожежних танків

ДП «Львівський бронетанковий завод», що входить до складу ДК «Укроборонпром», завершив капітальний ремонт та модернізацію близько півтора десятка пожежних танків ГПМ-54.

Це найбільша партія відновлених та модернізованих пожежних танків, яку замовили та отримали наші військові за період незалежності України, повідомляє концерн.

Крім того, протягом 2019-2020 років виїзні бригади ЛБТЗ відновили у місцях дислокації військ ще більше десятка таких пожежних машин.

«Аби приступити до відновлення даних пожежних машин, які в основному складались з радянських або російських комплектуючих, нам довелося повністю переробити конструкторську та технологічну документацію. На основі спільного рішення з Міноборони, ми розпочали цей довготривалий та трудомісткий процес разом з Конструкторсько-технологічним центром озброєння ЗСУ ще у 2018 році. Менше ніж за рік було допрацьовано технологічну та конструкторську документацію для проведення капітального ремонту і модернізації пожежних машин та запущено процес виробництва. А за останні півтора роки підприємством відновлено більше двох десятків пожежних танків», – розповів директор заводу Віктор Андрощук.

ЛБТЗ модернізував півтори десятки пожежних танків

Гусенична пожежна машина ГПМ-54 – створена на базі танка Т-55, містить цистерну для води ємністю 9 м3, а також бак для піни ємністю 1,1 м3. Може гасити пожежу водою з відстані 60 метрів. Пожежний танк також може розчищати проходи для іншої пожежної техніки, а броньований корпус та фільтровентиляційна установка забезпечують безпеку екіпажу.

ЛБТЗ модернізував півтори десятки пожежних танків

Оновлені ГПМ-54 отримали нове гідравлічне обладнання європейського виробництва, яке забезпечує управління лафетним стволом, бульдозерним обладнанням і механізмом підйому кузова машини; встановлено нове бульдозерне обладнання марки ТБС-86 з грейдерним положенням; допрацьовано можливість включення пожежного насоса лафетного ствола для проведення гасіння пожежі без зупинки основного двигуна на місці та в русі

Читати також: Прибутки Львівського бронетанкового заводу впали на 97%

ЛБТЗ – єдине в Україні підприємство, яке виготовляє, модернізує та здійснює капітальний ремонт пожежних танків. Фахівці підприємства розробили та виготовляють гусеничну броньовану пожежну машину ГПМ-72 на базі танка Т-72, яка успішно пройшла визначальні відомчі випробування та наказом Міністерства оборони України у 2018 році допущена до експлуатації у Збройних Силах України на особливий період. На сьогоднішній день підприємство готове до серійного виготовлення ГПМ-72 для потреб замовника.