Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

субота, 28 листопада 2020 р.

РФ виводить на зовнішній ринок мобільну РЛС «Пріма»

Автор: Олексій Махно
РФ виводить на зовнішній ринок мобільну РЛС Прима

«Рособоронекспорт» почав просування на зовнішній ринок високомобільної двокоординатної РЛС розвідки і цілевказання П-18-2 «Прима», яку позиціонують як «антистелс».

РЛС «Прима» (рос.) розроблена і виробляється ПАТ «Нітел» і ПАТ «НПО «Алмаз». Радар виконаний на сучасній елементній базі з цифровою обробкою і формуванням сигналу. РЛС повністю твердотільна, має високий потенціал та підвищену завадозахищеність.

Станція призначена для виявлення, супроводу, вимірювання координат і визначення державної належності повітряних об'єктів різних класів і типів в умовах впливу активних і пасивних завад, пеленга постановників активних шумових завад, видачі радіолокаційної інформації на комплекси засобів автоматизації споживачів.

Заявляється, що вона здатна виявляти всі сучасні та перспективні малопомітні цілі, в тому числі будь-яку авіаційну техніку, вироблену із застосуванням технологій Stealth.

РЛС працює в метровому діапазоні. Межі роботи по дальності – понад 320 км, по куту місця – 45 град. Мінімальна дальність виявлення – 500 м. Ряд технологічних рішень забезпечує роботу РЛС в складній завадовій обстановці, в зоні зі складним рельєфом місцевості та в несприятливих метеорологічних умовах. РЛС забезпечує автоматичне виявлення і супровід малошвидкісних і малопомітних цілей на тлі віддзеркалень від місцевих предметів.

РФ виводить на зовнішній ринок мобільну РЛС Прима

Вся апаратура і антенно-щогловий пристрій розміщені на одній машині. Бойовий розрахунок складається з двох осіб, які можуть працювати як у кабіні, так і з виносних робочих місць. РЛС має високий ступінь автоматизації. Час автоматичного згортання і розгортання – 5 хвилин.

Також радіолокаційна станція обладнана супутниковим навігаційним обладнанням, що працює з сигналами ГЛОНАСС/GPS, які забезпечують автоматичне орієнтування. В її складі є вбудована дизель-електростанція і генератор відбору потужності. Крім того, станція може підключатися до трифазної мережі загального призначення.