Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

вівторок, 29 грудня 2020 р.

Арсен Аваков написав книгу про події у Харкові 2014 року

Арсен Аваков написав книгу про події у Харкові 2014 року

Сьогодні, 29 грудня, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков презентував свою книгу «2014. Миттєвості харківської весни».

«Я розповідаю свою історію – так, як бачив і переживав її, як харків'янин і як міністр внутрішніх справ, тоді тільки-тільки прийшов на руїни правоохоронної системи. Разом зі мною свої історії розповідають мої співавтори – харків'яни, які брали участь в тих подіях, переживали їх як історію свого міста і свою особисту долю. У книзі збережена пряма мова наших героїв без цензури і редактури, з усіма живими емоціями і часом нелітературними виразами – тому що справжня, справжня історія виглядає саме так», – сказав міністр.

Арсен Аваков зазначив, що в книзі багато документів – від публікацій ЗМІ до унікальних матеріалів розвідки і аудіозаписів переговорів сепаратистів, отриманих в рамках оперативних заходів – на їх публікацію був спеціальний дозвіл слідства.

Арсен Аваков написав книгу про події у Харкові 2014 року

«Ці документи шокують своїм цинізмом і звірством, але я впевнений, що вони повинні бути опубліковані й прочитані – як незаперечне документальне свідчення того, що захоплення України було заздалегідь підготовлено і сплановано, сепаратистські групи були організовані та озброєні, а «іхтамнети» чітко координувалися російськими спецслужбами», – додав міністр.

Арсен Аваков наголосив, у книзі публікується «План по Харкову і області» – електронне листування кураторів «російської весни», в якій детально – аж до геоміток - розроблений план окупації Слобожанщини. 28 сторінок по всій формі військової стратегії: захоплення систем комунікацій, вузлів зв'язку, стратегічних об'єктів інфраструктури, ЗМІ, фізичне знищення представників влади, військових і журналістів, інформаційна компанія і пропаганда, залучення колаборантів, і в підсумку – створення «ХНР».

«Цей документ фактично явка з повинною і вичерпний доказ російської військової агресії. Але Харків – вистояв!», – зазначив він.Використані джерела: Єдиний портал органів системи МВС України