Топ ОПК - 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

вівторок, 15 грудня 2020 р.

РФ модернізує кримський авіаційний комплекс НИТКА

Автор: Ганна Марко
РФ модернізує авіаційний комплекс НИТКА в Криму

РФ планує модернізувати, захоплений в 2014 році, кримський полігон злітно-посадкових систем НИТКА (абр. рос.: Наземный Испытательный Тренировочный Комплекс Авиационный), призначений для відпрацювання техніки зльоту і посадки літаків на палубу авіаносця.

Контракт на проведення робіт може бути підписаний навесні 2021 року, повідомляє ТАСС з посиланням на джерела близькі до Головного штабу ВМФ Росії.

Очікується, що контракт буде підписаний в квітні-травні майбутнього року. Він передбачає ремонт і модернізацію комплексу НИТКА в Криму

Розташований на території, окупованого Росією в 2014 році, українського півостріву Крим, комплекс відтворює палубу авіаносного крейсера – окладається з основного злітно-посадкового блоку і злітно-посадкової смуги зі стартовим трампліном. Обладнаний потужними паросиловими й електрогідравлічними пристроями – катапультами й аерофінішерами.

Будівництво тренувального комплексу в авіагарнізоні Саки-4 було розпочалось у 1977 році. Перший зліт з трампліна тренажеру було здійснено 21 серпня 1982 року.