Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

четвер, 28 січня 2021 р.

Міноборони розблокує випробування САУ «Богдана»

Міноборони розблокує випробування САУ Богдана

Міністерство оборони, яке судиться із розробником вітчизняної 155-мм САУ «Богдана», вирішило поновити її попередні випробування після річного блокування.

Зокрема днями Міністерством було поінформовано про таке рішення головного виконавця ДКР – Приватне акціонерне товариство «Краматорський завод важкого верстатобудування» із запитом необхідних розрахунків, повідомляє Defense Express.

Нагадаємо, що на Краматорському заводі звинувачують Міноборони у блокуванні випробувань САУ та припинені фінансування. Міноборони ж звинувачує підприємство у не виконані зобов'язань на етапі попередніх випробувань. Є навіть кілька рішень судів. Зокрема рішенням Господарського суду м. Києва по справі № 910/10322/19, терміни державних випробувань перенесені на друге півріччя 2021 року.Водночас, на КЗВВ наприкінці 2020 року повідомили, що в Міністерстві обіцяли в грудні підписати додаткову угоду, яка розблокує подальші випробування гаубиці. Після продовження дії контракту завод готовий відразу приступити до продовження попередніх випробувань.

Наразі йдеться про перший етап попередніх випробувань, які полягають в оцінці реальних можливостей озброєння та відповідності визначеним вимогам. Вони є необхідною умовою для проведення вже державних випробувань, після яких можливе прийняття зразка на озброєння та розгортання серійного виробництва.

За словами представників заводу, наразі «Богдана» встигла здійснити сім пострілів, з яких два – гідропостріли, два – холості і три постріли інертними снарядами.

Нагадаємо, що в грудні Міноборони повідомило про виконання контракту чеською компанією Excalibur Army на постачання великої партії 155-мм боєприпасів для проведення випробувань САУ «Богдана». Це зокрема практичні боєприпаси, а також далекобійні уламково-фугасні снаряди з поліпшеною аеродинамікою і ведучим паском HE ERFB-ВВ.