Міноборони розробило бронежилет за стандартами НАТО – Андрій Таран

Міноборони розробило бронежилет за стандартами НАТО

Міноборони України повідомило про розроблення власної технічної специфікації на модульний бронежилет – у 2021 році бронежилети для ЗСУ закуповуватимуть вже за цим документом.

«До цього Збройні Сили та військові формування в Україні закупівлю бронежилетів здійснювали за комерційними технічними умовами. Тепер такі вимоги вперше встановило оборонне відомство, — повідомив Міністр оборони України Андрій Таран.

За його словами, у технічній специфікації застосовані вимоги державних та військових стандартів. Крім цього, для перевірки оцінки відповідності якості бронежилета використовується стандарт армії США (NIJ Standard-0101.06). Крім того, Міністерство оборони передбачило всі необхідні випробування та жорсткі умови для постачальників.— За цією документацією вже у 2021 році будуть проведені закупівлі бронежилетів для потреб ЗС України. Це – загальновійськовий бронежилет, призначений для виконання повсякденних бойових завдань. Його основний споживач – Сухопутні війська. Для виконання завдань спецпризначенцями або десантниками у 2021-му році ми розробимо полегшену модель, – прокоментував Андрій Таран.

Міноборони розробило бронежилет за стандартами НАТО

Довідка


«Бронежилет модульний» ТС А01XJ.29423-287:2020 (01) має модульну структуру та складається з базової конструкції, яка може мати додаткову комплектацію захисними елементами. Зберігає балістичні властивості після замочування — як на 1 годину за ДСТУ, так і відповідно до STANAG 2920 — на 24 години у морській воді. Жорсткі вимоги є до пакування цих м`яких елементів, які «тримають» осколок: вони мають бути вкладені у захисні пакети, що забезпечують вогне- і водотривкість. Раніше такого у наших бронежилетах не було.

Міноборони розробило бронежилет за стандартами НАТО

Новий бронежилет можна закуповувати як з металевими, так і керамічними жорсткими бронеелементами. Бронежилет модульний виготовляють двох рівнів протикульної стійкості в місці розташування жорстких бронеелементів, у комплекті із базовим чохлом БМ з м’якими балістичними пакетами (диференційний рівень захисту).

Міноборони розробило бронежилет за стандартами НАТО Міноборони розробило бронежилет за стандартами НАТО Міноборони розробило бронежилет за стандартами НАТО Міноборони розробило бронежилет за стандартами НАТО

Повідомляється, що військові дослідні випробування бронежилетів проведено у Центрі спеціального призначення ВСП. Після випробувань засоби захисту передані до Науково-випробувального відділу Національного університету оборони України, який перевірив їх балістичну стійкість.