«Українська бронетехніка» розповіла скільки озброєння поставила до війська і що продає за кордон

Українська бронетехніка

Майже 300 бронеавтомобілів, сотні мінометів та мінометні міни поставлено до військ компанією «Українська бронетехніка», на експорт замовлено понад пів тисячі установок ЗУ-23-2.

У компанії розповіли про свої досягнення, виконанні та перспективні замовлення.

Загалом, з 2015 року, компанія «Українська бронетехніка» поставила до Збройних Сил та Національної гвардії України понад 200 спеціалізованих броньованих автомобілів «Варта» (MRAP) і понад 70 бронеавтомобілів «Новатор». Також до військ поставлено понад 300 мінометів УПІК-82, близько ста одиниць 60-мм мінометів МП-60, а також мінометні міни.

Розробка першого зразка – 82-мм міномету УПІК-82 тривала три роки та завершилася державними випробуваннями і прийняттям на озброєння ЗС України. Міномет МП-60 допущений до експлуатації на особливий період, Повідомляється, що в рамках визначальних відомчих випробувань він пройшов весь комплекс тестів, передбачених держвипробуваннями.

Українська бронетехніка

Проблеми, виявлені під час експлуатації мінометів М120-15 «Молот» виробництва заводу «Маяк» (що входить до складу ДК «Укроборонпром»), дали поштовх для створення 120-мм міномета, який би не мав таких недоліків. Наразі міномет калібру 120 міліметрів МП-120 виробництва компанії «Українська бронетехніка» завершує державні випробування на полігоні.

Паралельно з мінометом 60 мм були розроблені мінометні постріли УБ-60, що пройшли повний цикл державних випробувань у 2019 році і прийняті на озброєння. Разом з мінометами МП-60 серійно поставляються у війська. Наразі компанія розробляє міни 82 та 120 мм. Вже проводили підрив корпусу на 82 мм. 120 мм зараз в процесі розробки.

Компанія також розробила і спроможна серійно виробляти міномети 81 мм УБ 81 (під стандарти НАТО) і безшумні мінометні постріли 80 мм до них.Освоєно виробництво відомих на світовому ринку зенітних установок ЗУ-23-2, які інтенсивно використовуються і в Україні, і в світі. На експорт вже запросили понад 500 таких установок.

Українська бронетехніка

Крім того, повідомляють у компанії, експлуатанти СБА «Варта» і «Новатор», а це Збройні Сили і Національна гвардія, з огляду на те, як техніка показала себе в бойових умовах, захотіли реалізувати ряд спеціалізованих машин. Зокрема в розробці перебувають:

  • ударна і розвідувальна бронемашини (на базі «Варти») для БпЛА ударного типу «камікадзе» (Разом із вітчизняними виробниками радіолокаційних засобів опрацьовується варіант розгортання на її основі РЛС та комплексів боротьби з БпЛА. На жаль, повідомляють у компанії, роботи по комплексу «Сокіл» через дії Міноборони заморожено, і комплекс досі не перейшов до стадії випробувань).
  • 120-мм самохідний мінометний комплекс «Смерека» з автоматичним розгортанням і наведенням на ціль, з масштабною діджиталізацією та інтегруванням у сучасні системи управління військами;
  • модифікація «Варти» для транспортування бойових модулів та протитанкових ракет;
  • командні машини та мобільні медичні пункти на базі СБА «Варта»;
  • варіант «Новатора» з бойовим модулем «Амулет»;
  • згідно зі спільним рішенням з Міноборони і КБ «Луч», компанія бере участь у розробці мобільного протитанкового ракетного комплексу (ДКР «Кларнет».

Щодо експорту, то з 2016 року компанія веде маркетингову роботу на ринках Африки, Азії, Латинської Америки, бере участь в тендерах, проводить презентації для кінцевих користувачів та запрошує відвідати виробництво. «Українська бронетехніка» була представлена на спеціалізованих виставках в Україні, Туреччині, Перу, Великій Британії, Франції, Єгипті та ОАЕ.

Українська бронетехніка

В 2018-му підприємство уклало перший і, за інформацією компанії, – перший в Україні – зовнішньоекономічний контракт на поставку бойових машин виробництва приватної компанії. Законтрактована партія СБА «Варта» була адаптована під вимоги кінцевого користувача (в тому числі з урахуванням особливостей експлуатації в країнах зі спекотним вологим кліматом) зі збереженням всіх основних характеристик техніки MRAP.В серпні 2019 року компанія отримала ліцензію на право самостійної діяльності на зовнішніх ринках (здійснення експорту товарів військового призначення власного виробництва та імпорту товарів військового призначення для потреб власного виробництва до 1 березня 2024) і водночас активно співпрацює з вітчизняними спецекспортерами.

І хоча ринок ОВТ є консервативним, в «Української бронетехніки» вже близько 10 проєктів за кордоном по броньованим машинам «Варті», і по «Новатору». За географією це Південна Америка, Африка та Азія. Є також неабиякий інтерес і до мінометів (60 мм, 81 мм, 82 мм і 120 мм) та зенітної установки ЗУ-23-2, яких іноземні замовники вже запросили понад 500.

Проєкти

У 2017 році «Українська бронетехніка» підписала з МО України спільне рішення щодо розробки нової бойової машини піхоти, шифр «Вартовий», яка є аналогом БМП-2.

БМП-В – плавуча гусенична броньована закрита бойова платформа, призначена для транспортування 10 осіб разом з екіпажем з максимальною швидкістю 60 км/год (вага до 25 тонн). Машина матиме двигун Scania або Caterpillar потужністю 734 або 608 к.с. і трансмісію Allison. У складі бойового модуля БМП-В передбачено: 30-мм автоматичну гармату, автоматичний гранатомет (30 мм/40 мм), 7,62-мм кулемет двома установками ПТРК «Бар’єр-212». Десантування здійснюватиметься через задню апарель.

Українська бронетехніка

Компанією був створений аванпроєкт та поданий до Міноборони. З того часу до цього проєкту долучилася низка українських підприємств, як державних, так приватних. Однак, як розповідають у компанії, що маючи всі ці проєкти, оборонне відомство з невідомих причин, його призупинило. Хоча потреба в таких машинах дуже висока і обраховується сотнями одиниць...

Від себе нагадаємо, що 25 листопада 2020 року, під час зустрічі зі ЗМІ та блогерами, головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак повідомив, що модернізовані версії БМП-1 цілком влаштовують потреби військових і будуть актуальними ще близько 20 років.