![Українська бронетехніка](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjTc2dBzebVeMLgQ5lQm7kmLo0JSu-tCPuDiRL2Iofm_LhMDPGLXRwZLDaoyFK-bMAkKr0tqk2eYgoIjsYm1d0sxv_UxtsfRQb3XvHkQHZcLEN6MkXx4F3kSOSgxyiOktXoYAsz2jtOul4/s0/578.jpg)
Майже 300 бронеавтомобілів, сотні мінометів та мінометні міни поставлено до військ компанією «Українська бронетехніка», на експорт замовлено понад пів тисячі установок ЗУ-23-2.
У компанії розповіли про свої досягнення, виконанні та перспективні замовлення.
Загалом, з 2015 року, компанія «Українська бронетехніка» поставила до Збройних Сил та Національної гвардії України понад 200 спеціалізованих броньованих автомобілів «Варта» (MRAP) і понад 70 бронеавтомобілів «Новатор». Також до військ поставлено понад 300 мінометів УПІК-82, близько ста одиниць 60-мм мінометів МП-60, а також мінометні міни.
Розробка першого зразка – 82-мм міномету УПІК-82 тривала три роки та завершилася державними випробуваннями і прийняттям на озброєння ЗС України. Міномет МП-60 допущений до експлуатації на особливий період, Повідомляється, що в рамках визначальних відомчих випробувань він пройшов весь комплекс тестів, передбачених держвипробуваннями.
![Українська бронетехніка](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgxGDIHb5WNGPFiKy8ynBQHmAyE_ErrMp6nJtlIJeHibXFasxRcOOm4ZZJXf5M7O4MNNd-3btM56o438wRdHAnSQRZlNjuLQqMaFbQnVFBymz3JDF4TqLDvJ79QZq7V8MjU-VPa7jlgNhs/s1600/DSC_2183.webp)
Проблеми, виявлені під час експлуатації мінометів М120-15 «Молот» виробництва заводу «Маяк» (що входить до складу ДК «Укроборонпром»), дали поштовх для створення 120-мм міномета, який би не мав таких недоліків. Наразі міномет калібру 120 міліметрів МП-120 виробництва компанії «Українська бронетехніка» завершує державні випробування на полігоні.
Паралельно з мінометом 60 мм були розроблені мінометні постріли УБ-60, що пройшли повний цикл державних випробувань у 2019 році і прийняті на озброєння. Разом з мінометами МП-60 серійно поставляються у війська. Наразі компанія розробляє міни 82 та 120 мм. Вже проводили підрив корпусу на 82 мм. 120 мм зараз в процесі розробки.
Компанія також розробила і спроможна серійно виробляти міномети 81 мм УБ 81 (під стандарти НАТО) і безшумні мінометні постріли 80 мм до них.
Освоєно виробництво відомих на світовому ринку зенітних установок ЗУ-23-2, які інтенсивно використовуються і в Україні, і в світі. На експорт вже запросили понад 500 таких установок.
Крім того, повідомляють у компанії, експлуатанти СБА «Варта» і «Новатор», а це Збройні Сили і Національна гвардія, з огляду на те, як техніка показала себе в бойових умовах, захотіли реалізувати ряд спеціалізованих машин. Зокрема в розробці перебувають:
- ударна і розвідувальна бронемашини (на базі «Варти») для БпЛА ударного типу «камікадзе» (Разом із вітчизняними виробниками радіолокаційних засобів опрацьовується варіант розгортання на її основі РЛС та комплексів боротьби з БпЛА. На жаль, повідомляють у компанії, роботи по комплексу «Сокіл» через дії Міноборони заморожено, і комплекс досі не перейшов до стадії випробувань).
- 120-мм самохідний мінометний комплекс «Смерека» з автоматичним розгортанням і наведенням на ціль, з масштабною діджиталізацією та інтегруванням у сучасні системи управління військами;
- модифікація «Варти» для транспортування бойових модулів та протитанкових ракет;
- командні машини та мобільні медичні пункти на базі СБА «Варта»;
- варіант «Новатора» з бойовим модулем «Амулет»;
- згідно зі спільним рішенням з Міноборони і КБ «Луч», компанія бере участь у розробці мобільного протитанкового ракетного комплексу (ДКР «Кларнет».
Щодо експорту, то з 2016 року компанія веде маркетингову роботу на ринках Африки, Азії, Латинської Америки, бере участь в тендерах, проводить презентації для кінцевих користувачів та запрошує відвідати виробництво. «Українська бронетехніка» була представлена на спеціалізованих виставках в Україні, Туреччині, Перу, Великій Британії, Франції, Єгипті та ОАЕ.
![Українська бронетехніка](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEisStN2pRmd6wDryr-EiR2qnkTj5FTQLCck34R2S3q88Ka7emBBtImCLVk3ZJ53e7SS0ntM24Ez83q8eGZH8-Fk4L-Lyi0lwiBsd43lmMw6NWJmeEkRQFQLrlTf6E7xxBK59b9MpsrQDPY/s1600/2020-93-4.webp)
В 2018-му підприємство уклало перший і, за інформацією компанії, – перший в Україні – зовнішньоекономічний контракт на поставку бойових машин виробництва приватної компанії. Законтрактована партія СБА «Варта» була адаптована під вимоги кінцевого користувача (в тому числі з урахуванням особливостей експлуатації в країнах зі спекотним вологим кліматом) зі збереженням всіх основних характеристик техніки MRAP.
Читати також:
Делегація з Індонезії відвідала компанію «Українська бронетехніка» – особлива увага до проєктів БМП
В серпні 2019 року компанія отримала ліцензію на право самостійної діяльності на зовнішніх ринках (здійснення експорту товарів військового призначення власного виробництва та імпорту товарів військового призначення для потреб власного виробництва до 1 березня 2024) і водночас активно співпрацює з вітчизняними спецекспортерами.
І хоча ринок ОВТ є консервативним, в «Української бронетехніки» вже близько 10 проєктів за кордоном по броньованим машинам «Варті», і по «Новатору». За географією це Південна Америка, Африка та Азія. Є також неабиякий інтерес і до мінометів (60 мм, 81 мм, 82 мм і 120 мм) та зенітної установки ЗУ-23-2, яких іноземні замовники вже запросили понад 500.
Проєкти
У 2017 році «Українська бронетехніка» підписала з МО України спільне рішення щодо розробки нової бойової машини піхоти, шифр «Вартовий», яка є аналогом БМП-2.
БМП-В – плавуча гусенична броньована закрита бойова платформа, призначена для транспортування 10 осіб разом з екіпажем з максимальною швидкістю 60 км/год (вага до 25 тонн). Машина матиме двигун Scania або Caterpillar потужністю 734 або 608 к.с. і трансмісію Allison. У складі бойового модуля БМП-В передбачено: 30-мм автоматичну гармату, автоматичний гранатомет (30 мм/40 мм), 7,62-мм кулемет двома установками ПТРК «Бар’єр-212». Десантування здійснюватиметься через задню апарель.
![Українська бронетехніка](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgPxYEN1oQRaN1MSR-g7CVs_QN-X4ynU1MNOufqSpCconLbSDLAdhcmX9r8IluQ9Fk9J_DjNuvlzoIT4dva0-Q0BaOf4UnPjW6HaRMNnzGSL2hHzBEpevrijZAGR6pvkvpfjjUpRAFpjy4/s1600/0.webp)
Компанією був створений аванпроєкт та поданий до Міноборони. З того часу до цього проєкту долучилася низка українських підприємств, як державних, так приватних. Однак, як розповідають у компанії, що маючи всі ці проєкти, оборонне відомство з невідомих причин, його призупинило. Хоча потреба в таких машинах дуже висока і обраховується сотнями одиниць...
Від себе нагадаємо, що 25 листопада 2020 року, під час зустрічі зі ЗМІ та блогерами, головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак повідомив, що модернізовані версії БМП-1 цілком влаштовують потреби військових і будуть актуальними ще близько 20 років.