Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

неділя, 24 січня 2021 р.

РФ до 2023 року модернізує весь парк перехоплювачів МіГ-31

РФ до 2023 року модернізує весь парк перехоплювачів МіГ-31

Модернізація російських винищувачів-перехоплювачів МіГ-31 до рівня МіГ-31БМ, яка розпочалась в 2008 році, має завершитись до 2023 року – загалом планується оновити 114 літаків.

Про це повідомляє пресслужба російської держкорпорації «Ростех».

Оновленням і ремонтом літаків займається Нижньогородський авіабудівний завод «Сокіл» – філія РСК «МіГ» Об'єднаної авіабудівної корпорації. Чергова партія оновлених перехоплювачів була передана російським військовим у кінці минулого року.

Створення модифікації МіГ-31БМ розпочалось в 1997 році. За основу було взято варіант МіГ-31Б, прийнятий на озброєння в 1990 році. У новому літаку використовували проєктні рішення деяких варіацій «тридцять першого», які свого часу не дійшли до серії.

Найважливішим елементом модифікації став радар з фазованою антенною решіткою «Заслін-М», розроблений НДІ приладобудування ім. В.В. Тихомирова, який уможливив виявлення повітряних цілей на відстані до 320 км і ураження на відстані до 280 км. За допомогою нової БРЛС пілот може відстежувати одночасно до десяти цілей і вражати ракетами шість цілей.

Повідомляється, що нове обладнання розширює можливості МіГ-31БМ, перетворюючи його з вузькоспеціалізованого перехоплювача в багатофункціональну машину, здатну взаємодіяти з зенітними ракетними комплексами ППО. Радар може використовуватися для наведення на повітряні цілі керованих ракет, запущених іншими винищувачами, що зближуються з противником на дистанцію ракетного залпу в режимі радіолокаційного мовчання. Літак може використовуватися і в якості своєрідного повітряного командного пункту, що координує дії винищувачів інших типів, оснащених менш потужними радарами.

Модифікація МіГ-31К здатна нести гіперзвукову ракету «Кинджал» – авіаційний аналог «Іскандера».

РФ до 2023 року модернізує весь парк перехоплювачів МіГ-31 Фото: Федор Леухін

Крім того, якщо в попередніх модифікаціях командир і штурман могли спілкуватися лише за допомогою переговорного пристрою, то тепер в обох кабінах з'явилися високоінформативні РК-екрани, на яких виводиться тактична, навігаційна, радіолокаційна та інша інформація.

Ведуться роботи по продовженню ресурсу МіГ-31БМ на кілька тисяч льотних годин, що дозволить перехоплювачам залишатися в строю ще близько десяти років. Експерти вважають, що ресурс титанового корпусу літаків, побудованих приблизно 30 років тому, практично невичерпний. А з урахуванням оновленого обладнання та озброєння МіГ-31БМ зможе використовуватися ВКС РФ, поки для нього не з'явиться більш сучасна заміна.

Водночас розробка наступного покоління винищувачів-перехоплювачів вже розпочато – повідомляють у корпорації Ростех». Про\кт Перспективного авіаційного комплексу дальнього перехоплення (ПАК ДП) під умовним позначенням «МіГ-41» перебуває на стадії дослідно-конструкторських робіт.