![Воїни ССО відпрацювали дії в умовах низьких температур](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjJfZDRueEq1dglQwk37Wient1xiae0z6eRKu70vOmpoC5d2OKI63en-8SrRBBhcwwT5TXPIPZ3WeY53cYTFOAEd1FCtAaQ3chBRwWfPBuJ2gF2nuIicUEJZyEXBvN3wguyLiDgFyTiy-o/s0/578.jpg)
Про це повідомляє пресслужба Сил спеціальних операцій ЗС України.
Морозним ранком колона військових авто прибуває до місця тренування – берега великого озера. Зимовий циклон, що приніс Україні сніг і двадцятиградусний мороз, тут відчувається сповна. Водойма вкрита товстим шаром криги, а відкриті ділянки тіла замерзають тільки-но виходиш на свіже повітря. І хоча група забезпечення заздалегідь підготувала ополонки для навчання, через мороз ті швидко вкриваються льодом – повсякчас його доводиться пробивати палицями.
Навчання воїнів збіглися з великим християнським святом – Богоявленням, що в народі називають Водохрещем. Тож, поруч із бійцями – і капелан військової частини, який на самому початку тренувальних заходів благословляє своїх підопічних і освячує воду.
Інструктаж – першочергова частина навчань. Військовослужбовцям роз`яснюють, які ситуації можуть трапитися на заледенілих водоймах і як діяти аби врятувати себе, побратимів і виконати поставлене завдання.
Оператори відпрацьовують вправи поодинці, двійками та трійками. Один із моментів - вміти самостійно вибратися із льодового провалу. До слова, вояк має зробити це у повному комплекті польового спорядження.
![Воїни ССО відпрацювали дії в умовах низьких температур](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiNByBBoklZqMLkTCbbQbzrtV_SFtMshSS3kr1rljN_ZPY0R5rwczJCCi1b39Jima139twWOdkAUubywSdp9YRsmAnUP5Yh5ekHQnUsnNHDgyhBKeRu3XWLU9LfHtWhnsUUBYUDmlXPVKI/s1600/zima_sso_2021_08.jpg)
Наступний крок – не допустити аби у людини, яка щойно побувала у крижаній воді не сталося переохолодження. Тут воїни використовують спосіб зігрівання термоковдрою в колі. Інший етап тренувань – надання першої медичної допомоги потерпілому в польових умовах. Воїни ССО опрацьовують ситуацію, коли постраждала людина не може дихати при ознаках спазмової реакції організму.
Кожна така вправа відточує алгоритми дій у різноманітних ситуаціях, що можуть статися під час виконання бойового завдання. Бійці долають стрес в умовах, що раптово змінюються і випробовують на собі дію крижаної води. Зокрема, одним із завдань було пронирнути під кількома льодовими ділянками і не промахнутися у спробі виринути на поверхню.
![Воїни ССО відпрацювали дії в умовах низьких температур](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgxabN1kVGjGgiAjnay8utZD7bKPo2BNPaGYnFCh_NRQ73IcOweTI2y5h4XzKmjpP96Iqd0qcjsGUHBd-fzzLWW6DS6IigvQjmFwNxCiMutJPPiO1hjH9Jp2j8hyphenhyphene7DbiiDlwpofm8o2-A/s1600/zima_sso_2021_04.webp)
В той час, коли для багатьох українців суворі холоди принесли лише дискомфорт – підрозділи ССО України використали зміни погоди на свою користь: попрацювали над відточенням навичок з безпечного поводження на кризі. І вчергове довели готовність виконувати завдання за призначенням за будь-яких умов.
Читати також: