Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

пʼятниця, 26 лютого 2021 р.

Польща розглядає Abrams серед кандидатів на заміну Т-72

Польща розглядає Abrams серед кандидатів на заміну Т-72

Американський Abrams, став третім, після німецького Leopard 2 і південнокорейського K2, танком-претендентом на заміну польських танків Т-72 / ПТ-91 за програмою Wilk («Вовк»).

Про це повідомляє Defence24.pl з посиланням на отриману відповідь Інспекції з озброєння.

На запит видання в Інспекції повідомили, що «аналітичний і концептуальний етап (FA-K) для придбання танків нового покоління не завершений (...) У рамках аналізу ринку були проведені переговори з Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych "OBRUM", Krauss-Maffei Wegmann (KMW) в особі Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne, Rheinmetall Defense в особі Rheinmetall Defense Polska, Hyundai Rotem в особі H. Cegielski Poznań, Армією США, BAE Systems Hägglunds і General Dynamics European Land Systems».

Факт ведення перемовин з Армією США, за думкою видання, означає, що танки M1 Abrams розглядаються за програмою Wilk. Тим більше, що в аналізі ринку взяли участь виробник танків General Dynamics і BAE Systems – виробник машин технічної підтримки M88 для танків Abrams.

Аналітична робота за польською програмою Wilk здійснюється з 2017 року, і окрім сучасних танків аналізуються й абсолютно нові рішення.