В Одесі збиратимуть гелікоптери Bell UH-1 Iroquois

В Одесі збиратимуть гелікоптери Bell UH-1 Iroquois

Незабаром на Одеському авіаційному заводі розпочнуть ліцензійне збирання американських гелікоптерів Bell UH-1 Iroquois. Перший має бути готовий до 24 серпня 2021 року.

Про це повідомив гендиректор Укроборонпрому Юрій Гусєв під час візиту на завод.

За його совами, організація виробництва сьогодні перебуває на завершальній стадії. Перший гелікоптер повинен бути виготовлений вже до 30-річчя Незалежності України, тобто влітку 2021 року. Проєкт фінансується за рахунок інвестиційних коштів.

В Одесі збиратимуть гелікоптери Bell UH-1 Iroquois

Прототип «Ірокеза» здійснив перший випробувальний політ в жовтні 1956 року. Армія США вже не користується UH-1, замінивши його на UH-60, але Корпус морської піхоти США продовжує його застосовувати і вкладає гроші в його удосконалення. Остання модель для морської піхоти – UH-1Y Venom.

Яку саме модифікацію складатимуть в Україні не повідомляється.В Одесі збиратимуть гелікоптери Bell UH-1 Iroquois В Одесі збиратимуть гелікоптери Bell UH-1 Iroquois

Bell UH-1Y Venom (також має назву Super Huey) – остання версія багатоцільового UH-1 Huey. Двомоторний UH-1Y має нові двигуни, трансмісію, чотирилопатевий гвинт з композитними лопатями, цифрову кабіну та збільшену вантажопідйомність. На 84% уніфікований із AH-1Z.

Нагадаємо, що Чехія в 2019 році придбала 12 гелікоптерів компанії Bell Helicopter Textron Inc – 4 ударних Bell AH-1Z Viper та вісім багатоцільових гелікоптерів Bell UH-1Y Venom.

В Одесі збиратимуть гелікоптери Bell UH-1 Iroquois В Одесі збиратимуть гелікоптери Bell UH-1 Iroquois

Зауважимо, що днями віцепрем'єр-міністр Олег Уруський повідомив, що Україна має напрацювання щодо можливої співпраці з американською компанією Boeing стосовно локалізації випрбництва її літаків. Про можливий проєкт створення українсько-американського винищувача Boeing-Антонов згадував також Голова парламентського Комітету з питань нацбезпеки Олександр Завітневич.