Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

пʼятниця, 19 лютого 2021 р.

Військові протестували БТР «Отаман» та БТР-60М

Військові протестували БТР Отаман та БТР-60М

На полігоні навчального центру «Десна» Збройних Сил України пройшли заводські ходові випробування дослідних зразків універсальних колісних платформ «Отаман» та БТР-60М, які розроблені НВО «Практика».

Про це повідомляє інформаційна агенція «Defense Express».

Випробування проводились у складних погодних умовах, охоплювати денні та нічні кількаденні марші, а також подолання спеціальних перешкод: гірок, ровів, окопів, ескарпів. За цей час кожна машина подолала кілька сотень кілометрів в умовах зимових ґрунтів та ожеледиці.

Однією з особливостей заводських випробувань було максимальне залучення військових, які оцінювали можливості бронетранспортерів та формували перелік бажаних змін у конструкціях машин, з огляду на реальний бойовий досвід.

Військові протестували БТР Отаман та БТР-60М

«Отаман» – це абсолютно нова платформа, яка вперше була презентована в 216 році та може бути виконана у варіантах 6x6 і 8x8, з повною бойовою масою до 23 тонн та 32 тонн відповідно. Своєю чергою БТР-60М, що є глибокою модернізацією радянського БТР-60, дає можливість у короткі терміни отримати відносно недорогу броньовану машину із різним озброєнням.

Присутній на полігоні командувач Сухопутних військ Олександр Сирський зауважив, що БТР-60М може посилити підрозділи охорони, а надалі – бригади територіальної оборони.

Резерв ваги платформи «Отаман» дозволяє встановити бронювання, яке у базовій версії відповідає протикульовому захисту STANAG lvl 2 з усіх сторін, а у лобовій проєкції захищає від куль 12,7 мм. А при встановленні додаткових керамічних елементів рівень захисту зростає до STANAG lvl 4, тобто від куль 14,5 мм на відстані 200 метрів у лоб. Також «Отаман» має повноцінний протимінний захист з V-подібним днищем.

При повній масі у 23 тонни, «Отаман» розганяється до 110 км/год завдяки дизельному двигуну Deutz TCD 2015 з потужністю у 558 к.с. та крутним моментом у 2080 Нм, а також автоматичній коробці передач Allison 4500 SP.

Військові протестували БТР Отаман та БТР-60М

Також «Отаман» має кліренс у 453 мм та незалежну підвіску військового типу, розробки всесвітньовідомої компанії Meritor, що дозволяє йому легко долати перешкоди. Окрім того, бронетранспортер може форсувати водні перешкоди уплав та розвивати швидкість у 8 км/год.

Військові протестували БТР Отаман та БТР-60М

Новий бронетранспортер має всередині єдиний броньований простір для екіпажу та десанту. Для висадки та операцій з вантажами у новому БТРі обрано комбінований варіант «двері в рампі», що дозволяє максимально спростити експлуатацію машини за різних умов.

Новий БТР Отаман-3 пройшов ходові випробування

Водночас Міністерство оборони України, яке в 2019 році підписало спільне рішення про створення нової броньованої платформи 6х6 в інтересах морської піхоти, у 2020 році вирішило відмовитись від цього варіанту на користь єдиної лінійки бронемашин на шасі 8х8.

БТР-60М – це глибока модернізація БТР-60, яке полягає у збереженні існуючої підвіски, заміною архаїчної «спарки» двох двигунів по 90 к.с. кожен на один 320-сильний Deutz з автоматичною коробкою Allison та глобальному перекомпонуванню машини.

Крім того, зріс рівень бронювання з ПЗСА-2 до ПЗСА-4 та додався захист від 6-кг фугасів.

Військові протестували БТР Отаман та БТР-60М

Двигун на БТР-60М розміщується спереду, що дозволяє вивільнити корму для десантного відділення. А нова форма бронекорпусу, зі значно більшим внутрішнім простором (20,4 проти 16,1 куб. м), дозволяє використати цю машину під абсолютно інші задачі.

Наприклад, на платформі БТР-60М можливо не тільки створити машини для підрозділів «другої лінії», а оснастити нею штабні та тилові підрозділи. Наприклад, на її базі можливо виконати санітарно-евакуаційну машину, машини зв’язку та управління, тощо.