Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

четвер, 11 березня 2021 р.

Прикордонна служба хоче забрати свій бюджет у МВС

Автор: Ганна Марко
Прикордонна служба хоче забрати свій бюджет у МВС

Комітет з питань нацбезпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроєкт щодо зміни порядку фінансування Державної прикордонної служби.

Рішення на підтримку законопроєкту № 4545 прийняли на засіданні 11 березня.

Проєкт Закону зробить Адміністрацію Держприкордонслужби (ДПСУ) головним розпорядником бюджетних коштів, що виділяються для фінансування діяльності служби.

Наразі головним розпорядником бюджетних коштів, які виділяються з Державного бюджету України для потреб Держприкордонслужби, є Міністерство внутрішніх справ. Це, як стверджується у пояснювальній записці до проєкту, призводить до затягування вирішення питань пов'язаних з фінансуванням, зокрема державного оборонного замовлення, інженерно-технічного облаштування державного кордону та ін.

У підсумку це призводить до уповільнення процесів бюджетного планування та несвоєчасного реагування на виклики сьогодення, вважають автори законопроєкту.

Також зазначається, що з прийняттям у 2020 році Закону «Про розвідку», розвідувальний орган Адміністрації Держприкордонслужби є головним розпорядником бюджетних коштів на забезпечення своєї діяльності. При цьому сама Адміністрація, яка є центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону, досі не є головним розпорядником бюджетних коштів, які їй виділяються.

Ініціаторами законопроєкту виступили дев'ять депутатів фракції «Слуга народу»: Юрій Здебський, Мар'яна Безугла, Геннадій Касай, Дмитро Любота, Ігор Герасименко, Олександр Пасічний, Юрій Мисягін, Ігор Копитін, Павло Сушко, Марія Мезенцева.