Прем’єра драми «Додому» на UA: ПЕРШИЙ

Прем’єра драми Додому на UA: ПЕРШИЙ

У п’ятницю, 26 березня, телеканал UA: ПЕРШИЙ покаже драму «Додому», що розповідає історію кримськотатарської родини розділеної після окупації Криму Росією.

У кримського татарина Мустафи помирає первісток. Батько приїжджає до Києва, де жили два його сини після початку війни, щоб повернути молодшого сина додому, а старшого поховати на батьківщині, в Криму, згідно з традиціями. Хлопець не розуміє намірів батька й не хоче повертатися з мирного Києва в Крим, але не наважується на непослух.

Драма «Додому», кримськотатарською «EVGE», є дебютною стрічкою режисера Нарімана Алієва. Сценарій він писав спільно з Марисею Нікітюк. У головній ролі Ахтем Сеітаблаєв. Готуватись до зйомок почали в листопаді 2017 року, а знімати почали восени 2018-го. Знімали стрічку в Києві, на Київщині й Миколаївщині, на Арабатській стрілці та на озері Сиваш.

Світова прем’єра відбулася на Каннському кінофестивалі у 2019-му, де робота була номінована на премію «Особливий погляд». Фільм отримав премію «Золотий Дюк» Одеського міжнародного кінофестивалю, Гран-прі за найкращий фільм Бухарестського кінофестивалю та приз як найкращий іноземний фільм Міжнародного Босфорського кінофестивалю.

Дивіться фільм 26 березня о 22:00 та повтор 27 березня об 11:00 на каналі UA: ПЕРШИЙ.

Показ стрічки присвячений сьомій річниці ухвалення резолюції Генеральної Асамблеї ООН про територіальну цілісність України. Голосування за документ відбулося 27 березня 2014 року, після військового вторгнення Російської федерації на територію України та анексії Криму.