СБУ накрила «ПВК» Семена Семенченка

СБУ накрила ПВК Семена Семенченка

СБУ припинила діяльність «приватної військової компанії» організаторами якої були колишній нардеп Семен Семенченко та Євген Шевченко, відомий як «позаштатний агент НАБУ».

Повідомляється, що Служба викрила та припинила діяльність не передбаченого законом воєнізованого збройного формування, т.зв. «приватної військової компанії». Її діяльність була спрямована на підготовку до вчинення тяжких злочинів, в т.ч. проти основ національної безпеки.

За даними Служби безпеки України, до складу компанії входило понад 150 осіб, а сама організація діяла під прикриттям охоронних фірм і громадських організацій.

СБУ накрила ПВК Семена Семенченка

Підготовка членів «ПВК» відбувалась на спеціально облаштованій тренувальній базі в Київській області – там проводили бойові вишколи, тренування зі зброєю, навчали бойовим діям. Частина членів «військової компані» навчалася у центрах підготовки за кордоном.

СБУ накрила ПВК Семена Семенченка

Матеріали справи свідчать, що контроль та координацію діяльності злочинної організації здійснювали 15 громадян України. Вони, зокрема, вербували її потенційних учасників, надаючи перевагу колишнім військовим і правоохоронцям з досвідом участі у бойових діях.

Окремо слідчими отримано дані про участь фігурантів справи в укладанні контрактів між «ПВК» та представниками різноманітних організацій країн Близького Сходу. Також зафіксовано пропозиції організувати поставки зброї до цих країн.

За даними слідства Головного управління СБУ в м. Києві та Київській області, організаторами такої діяльності були колишній народний депутат України Семен Семенченко та Євген Шевченко, відомий широкому загалу, як «позаштатний агент НАБУ».

Окрім цього, за версією слідства, Семен Семенченко та Євген Шевченко є можливими організаторами та учасниками протиправної схеми із ввезення поза митним контролем військових запчастин і товарів подвійного призначення з Російської Федерації, які згодом продавали державним підприємствам оборонної сфери за завищеними цінами.

Наразі їм та іншим організаторам повідомлено про підозру за статтею 260 Кримінального кодексу України (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань). Вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів.

СБУ накрила ПВК Семена Семенченка

СБУ провела близько 80 обшуків за адресами офісу, місць проживання, тимчасового перебування та тренування фігурантів справи у столиці, Київській і Донецькій областях.

Вилучено реактивні протитанкові гранати РПГ-26, ручний кулемет та автомати Калашнікова, іншу зброю, гранати, вибухівку, фінансову документацію та чорнові записи щодо організаційної структури збройного формування, особові справи учасників.

СБУ накрила ПВК Семена Семенченка