Франція замовила нову протитанкову ракету

Франція вирішила обрати вітчизняні ракети MAST-T для озброєння ударних гелікоптерів замість Brimstone 2 або американських AGM-179JAGM (Joint Air-to-ground Missile).

Європейська Організація зі співробітництва в галузі озброєнь (OCCAR) від імені уряду Франції підписала контракт з MBDA FR на розробку, виробництво та первинну оперативну підтримку протитанкових ракет MAST-T.

Ракетами MAST-T планується озброїти останню версію ударних гелікоптерів Tiger MKIII. Це має надати їм можливість боротися навіть з найсучаснішими танками. Сьогодні французькі гелікоптери Tiger використовують американські ракети Hellfire, а також ракети інтегровані з ПТРК HOT-3, які, як вважаються не відповідають вимогам поля бою.

Очікується, що розробка займе 10 років, а серійне виробництво розпочнеться у 2027 році. Нову ракету мають розробити на базі ракети MMP (Missile Moyenne Portée). Можна очікувати, що MAST-T, як і MMP, буде ракетою класу NLOS (Non Line of Sight), призначеною для ураження цілей, що знаходяться поза межами прямої видимості.

Франція планує придбати 500 таких ракет на суму приблизно 77 мільйонів євро.Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

оновлено [оригінальна публікація 24.08.20] Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) ...