Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

вівторок, 11 травня 2021 р.

Заява «Богдан Моторс» щодо обшуків ДБР

Заява Богдан Моторс щодо обшуків ДБР

Звинувачуючи «Богдан Моторс» у завищенні цін на автомобілі для ЗСУ держава водночас закуповує армійські вантажівки набагато дорожче ніж купувала у «Богдана».

Про це повідомляє пресслужба Автомобільної компанії «Богдан Моторс».

Нагадаємо, що 28 квітня ДБР провело обшуки на підприємствах ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському» та підрозділах ПАТ «АК «Богдан Моторс», які підозрюються у постачанні Збройним Силам України неякісної військової техніки за завищеними цінами.

У компанії «Богдан Моторс» заявляють, що в ході обшуків на дочірньому підприємстві «Автоскладальний завод №2» (ДП «АСЗ №2») вилучалися документи, які могли бути представлені правоохоронцям і без додаткового процесуального пресингу, що на думку компанії продемонструвало справжню ціль таких дій – зовнішній соціальний та медійний ефект.

Також на підприємстві здивовані повідомленням речниці ДБР Ольги Чиканової, яка 29 квітня у сюжеті ТСН телеканалу 1+1 заявила, що проведення обшуків було пов’язане «із ненаданням суб’єктами господарювання необхідної інформації». У компанії заявили, що це твердження не відповідає дійсності, оскільки жодного такого запиту від ДБР до ДП «АСЗ №2» не надходило.

Крім того, юристи ДП «АСЗ №2» готують позов до суду проти народного депутата Данила Гетманцева, який заявив, що ДП«АСЗ №2» постачало «транспортні засоби по завищеним на 66% цінам». У компанії вважають це наклепом та поширенням неправдивих відомостей.

На підприємстві запевняють у політичній ангажованості справ проти «АСЗ №2», що за словами пресслужби красномовно підтверджує той факт, що «зараз вантажні автомобілі закуповуються Міністерством оборони, з величезним перевищенням ціни у порівнянні з продукцією «Богдан», але ніякої реакції з боку правоохоронних органів на ці оборудки не спостерігається».

Натомість проти ДП «АСЗ №2» спрямовано зусилля відразу трьох правоохоронних структур – НАБУ, ДБР та Національної поліції, які з одного і того ж приводу відкрили провадження, проводять обшуки та оприлюднюють свої припущення у ЗМІ у вигляді доконаних фактів. Ці процеси виглядають, як заздалегідь сплановані дії, що мають на меті знищення найсучаснішого автозаводу в Україні, адже все це відбувається на тлі згортання виробництва, звільнень сотень працівників та судових процесів з банкрутства.

Також на підприємстві наголосили, що закупівля автомобілів відбувалася відповідно до законодавства України та нормативних підзаконних актів.