Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

неділя, 23 травня 2021 р.

Армія США протестує легку САУ із системою м'якої віддачі від AM General і Mandus Group

UMVEE 2-CT Hawkeye Mobile Howitzer Systems (MHS)

AM General отримала від армії США контракт на поставку двох легких мобільних 105-мм гаубиць HUMVEE 2-CT Mobile Howitzer Systems (MHS) для перевірки характеристик.

Hawkeye Mobile Weapon System (105MWS, «Яструбине око») – спільна розробка AM General і Mandus Group, що являє собою легку 105-мм гаубицю М20 на шасі позашляховика HMMWV M1152, оснащену системою м'якого відкоту Soft Recoil, яка дозволяє знизити навантаження і масу стабілізувальних конструкцій на 50% у порівнянні зі звичайними системами.

Водночас «поки американська армія, впродовж наступного року випробуватиме 2-CT Hawkeye MHS, AM General і Mandus Group продовжать вдосконалювати технологію інтеграції системи м'якої віддачі на інші мобільні платформи. Зокрема масштабованість вже перевіряється на 155-мм прототипі [САУ Brutus]. Також розглядається інтеграція системи до інших наявних та майбутніх бойових систем». Про це йдеться у пресрелізі AM General.

Легка САУ 105MWS «Яструбине око» має високу мобільність, широку можливість переміщення транспортною авіацією та гелікоптерами в тому числі транспортування на стропах та десантуванням парашутним способом.

Hawkeye hotwitzer

Стійкість платформи забезпечують чотири гідравлічні стабілізатори. Забезпечується наведення по горизонталі 180˚ (за необхідності 360˚), по вертикалі від –5 до +72 градусів. Розрахунок складається з чотирьох осіб, але за потребою вести вогонь можуть й дві людини.

Система управління вогнем складається з оптичного телескопічного прицілу M137A2 та цифрової системи MG 9000, до складу якої входить інерціальна навігаційна система LN-270 від Northrop Grumman, камера наведення прямого вогню DFS-02 від Sekai Electronics, Inc, GPS-антена S67-1575-76 від Sensor Systems Inc, радар виміру початкової швидкості Weibul Scientific і дисплейний блок навідника від Mandus.

Hawkeye hotwitzer

Дальність стрільби стандартними боєприпасами – 11,6 км, активно-реактивними – 19,5 км.

Максимальна скорострільність гармати вісім пострілів на хвилину протягом трьох хвилин, звичайна – три постріли на хвилину. Для стрільби може використовуватися вся номенклатура 105-мм боєприпасів американської армії.

Маса самохідної артилерійської установки не перевищує 4,4 тонни. Довжина близько 5 метрів, ширина – 2,4 метра, висота в похідному положенні – 2,3 метра. Максимальна швидкість становить до 100 км/год, запас ходу по шосе – 400 км.

Відео випробувань Hawkeye 105MWS у 2017 році: