США ввели в експлуатацію третю морську експедиційну базу

Автор: Ганна Марко
USNS Miguel Keith (T-ESB-5

Військово-морський флот США сьогодні, 8 травня, ввів в експлуатацію третю експедиційну морську базу типу ESB – USNS Miguel Keith (T-ESB-5).

Церемонія відбулась на військово-морській базі Коронадо у Каліфорнії.

USNS Miguel Keith (ESB 5) належить до підкласу Lewis B. Puller типу ESB (Expeditionary Sea Base) загального класу кораблів Montford Point типу ESD (Expeditionary Transfer Dock).

Судна типу ESB найбільші неатомні кораблі американського флоту, маючи повну водотоннажність 90 тисяч тонн, по тоннажу вони уступають лише атомним авіаносцям типу Nimitz і Gerald R. Ford, водотоннажність яких складає близько 100 000 тонн.

Конструкція суден базується на проєкті нафтових танкерів класу Alaska, виробництва National Steel and Shipbuilding Company (NASSCO), що є частиною General Dynamics. Використання комерційного проєкту забезпечує стабільність конструкції та здешевшує розробку.

морська експедиційна база типу ESB

Судна призначені для забезпечення бойових операцій у конфліктах низької інтенсивності, і фактично є мобільною військовою базою, що має всю необхідну інфраструктуру – приміщення для розміщення військових, склади боєприпасів, ПММ, ремонтні майстерні, шпиталь та ін.

Усі судна ESD і ESB експлуатуються Командування морських перевезень ВМФ з переважно цивільними екіпажами, за винятком USS Lewis B. Puller (ESB-3), яке через характер її операцій було переведено до бойового складу ВМФ та відповідно має військовий екіпаж.

Expeditionary Sea Base

Судна ESB оснащені льотною палубою, що здатна розмістити чотири важких гелікоптери Sikorsky CH-53 Sea Stallion, приймати конвертоплани MV-22 Osprey та винищувачі F-35B. Також судно може взяти на борт чотири протимінних безпілотних катери на підводних крилах Mk 105.

морська експедиційна база типу ESB

ESB оснащено кранами, які забезпечують спуск та підйом 12-метрових човнів до 11 тонн (судна ESD не мають льотної палуби й здатні притоплювати корабель та приймати на палубу три десантні кораблі на повітряній подушці класу LCAC, на ESB від погружної палуби відмовились).

морська експедиційна база типу ESB

Основні характеристики ESB

Виробник: НАСКО
Довжина: 239,3 метра (785 футів)
Ширина: 50 метрів (164 футів)
Водотоннажність: 90 000 тонн (повне завантаження)
Максимальна осадка: 12 метрів
ГЕУ: дизель-генератор
Швидкість: 15 вузлів
Дальність: 9500 морських миль
Екіпаж: 34 особи командного військового персоналу

Наразі у строю два ESD: USNS Montford Point (T-ESD-1) і USNS John Glenn (T-ESD-2), і три ESB: USS Lewis B. Puller (ESB-3), USNS Hershel "Woody" Williams (T-ESB-4), USNS Miguel Keith (T-ESB-5), а також замовлено ще два судна за $1,08 млрд з опціоном на ще один корабель, що у разі його замовлення збільшить контракт до $1,63 млрд.