Міноборони цього року візьме на озброєння вітчизняні 30-мм гранатометні постріли

Міноборони цього року візьме на озброєння вітчизняні 30-мм гранатометні постріли

На замовлення Міноборони України тривають державні випробування українських 30-мм гранатометних пострілів ВОГ-17В та ВОГ-17ІН для автоматичного гранатомета типу АГС-17.

Як повідомив міністр оборони Андрій Таран, за їх результатами уже цього, 2021-го року, буде прийнято рішення щодо прийняття на озброєння та подальше серійне виробництво цих пострілів на базі українських підприємств. Очікується, що виробництво 30-мм пострілів ВОГ-17В та ВОГ-17ІН для АГС-17 відбуватиметься з комплектуючих вітчизняного виробництва та окремих матеріалів виробництва хімічної промисловості однієї з держав-членів НАТО.

Ми прагнемо досягти зниження критичної залежності від імпортних боєприпасів. Це — елемент незалежності нашого оборонно-промислового комплексу та безпеки держави. Для цього, крім виробництва ВОГів, оборонне відомство опрацьовує, у тому числі, питання налагодження потужностей ремонту боєприпасів. У нас для цього є склади, технічний персонал, документація, уже будуються виробничі цехи. Зниження залежності від кон’юнктурних зовнішніх ринкових та інших умов, розрахунок на власні сили, безпека виробництва боєприпасів — це запорука боєздатності ЗС України

Міноборони цього року візьме на озброєння вітчизняні 30-мм гранатометні постріли

Міністр не розкрив виробника вітчизняних пострілів для АГС-17, водночас раніше повідомлялось, що в інтересах Міноборони проводяться державні випробування пострілів ВОГ-17В та ВОГ-40В для автоматичних гранатометів типу АГС-17, КБА-117, КБА-119, а також пострілів для підствольних гранатометів типу ГП-25, що розроблені київською приватною компанією «Спеціальне конструкторське бюро «Вектор-В» (СКБ «Вектор-В»).

Нагадаємо, що у лютому цього року через польську компанію ArmTech Sp. Україна імпортувала 100 000 болгарських пострілів для 40-мм підствольних гранатометів ГП-25/30, а через польське приватне підприємство Vismag Jacek Jakubczyk 34450 30-мм пострілів ВОГ-17М для АГС-17.