![Бренд Rarog представив військовим кулеметний комплекс Хижак, пластикову кулеметну стрічку та засоби захисту](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj8swC8r_oF4Sp4e-p3N9Vy14Il5D78aYfYvkghGkGaGLLyMLZVgEtxC8RiSxse6xtGCGECZEHwsmwqTcHntyRSP-2YI_XycvHAhvc1YwKw1WukPd5sGkiSFCDMZV4H7eI_q19rG0HYXbE/s0/0.jpg)
У Міноборони відбулася презентація військової амуніції від одного з виробників засобів індивідуального захисту для армійських, поліцейських і цивільних потреб – ТОВ «Харківський завод засобів індивідуального захисту» (ТМ Rarog).
На презентації був присутній заступник міністра оборони Ігор Халімон (якого Комітет Верховної Ради рекомендував звільнити через проблеми з харчування ЗСУ), а також фахівці Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ, пише АрміяInform.
![Бренд Rarog представив військовим кулеметний комплекс Хижак, пластикову кулеметну стрічку та засоби захисту](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiHrSwxZYDVA32J7L9zdb1Ubz9eBbALOtUdWGw89_DLNTwdvtNu-OX61p_jCZb9GhEukiEu7S-d7Lq1T-sNNgMsw0N09Cq1uHdBFIEBz2xA-4h6_L42C7PjaDjizgsR6uPn5a8HWxvCemA/s1600/3.jpg)
«Хижак» — не для слабаків
Харківський виробник під брендом Rarog виготовляє серію тактичного спорядження, включаючи підсумки для бронежилетів, ременно-плечові системи, і є ексклюзивним виробником піхотного тактичного комплексу «Хижак» для кулемета ПК/ПКМ.
Зауважимо, що «Хижак» не новий комплекс – компанія його презентувала, ще у 2016 році. Тоді ж було передано кілька десятків комплексів підрозділами Збройних Сил та Нацгвардії.
![Бренд Rarog представив військовим кулеметний комплекс Хижак, пластикову кулеметну стрічку та засоби захисту](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi9_Z6IkrTFsREPb_r3PxvkJoNrxtjoGiefkAcnXI84yXYopLA2kqhWFkNomYk7JkBgXv0cPco8i0_omxRobImsEH8OEv2PQ7oQsdeNFO1I192vGSMsRCPmRfgmAJ_j27M8gS0dUEUL5xM/s1600/2.jpg)
«На зустрічі з Ігорем Халімоном виробники представили цей продукт, розповіли про його переваги, зручність та економію часу під час бойових дій. Проте «Хижак» під силу далеко не всім у прямому сенсі цього слова. Комплекс розрахований на 600 набоїв, що загалом важать 25 кг, ще додайте 7 кг самого комплексу (рюкзак), ще бронежилет і, власне, сам кулемет на додачу. Оператором такого вогневого «гаджета» може бути тільки військовий із гарною фізичною підготовкою. Таким і має бути справжній кулеметник», – пише інформагенція Міноборони.
Наразі подібний комплекс є на забезпеченні тільки в армії США. До речі, харківських виробників на створення цього зручного комплексу для кулеметників надихнув американський фільм «Хижак», звідки і назва продукту. У наших воїнів, які виконують бойові завдання на Сході, нині близько 100 таких комплектів. Утім, це подарунки від виробника чи волонтерів.
![Бренд Rarog представив військовим кулеметний комплекс Хижак, пластикову кулеметну стрічку та засоби захисту](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhAovFLZrzIfvT3WrOkumFaRhryDoPdB-6AdTXvJ75eHk-u82_m0WcglcrE9TbM2ZngImzk2j5FRiPAZ9JeGu8QFJtHG4rKh8Dcdssl22ZqwXumjTt40HmaI50vjMFvwMr-ystLPhB-xCY/s1600/4.jpg)
Упродовж презентації виробники із фахівцями обговорювали удосконалення бронежилета модульного за баченням розробників. Результати обговорення не повідомляються.
Читати також:
Окрім цього, тут представили тактичні рукавиці: загальновійськові — для спецпідрозділів та для танкістів. До речі, для танкових підрозділів виготовили негорючі рукавиці, які стануть ідеальним функціональним доповненням до вже існуючого нового костюму, який не піддається впливу полум’я.
![Бренд Rarog представив військовим кулеметний комплекс Хижак, пластикову кулеметну стрічку та засоби захисту](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg3NLynd9X30i1Gy1c-Ibq2-jS3Lz1JJM5c49j1Kg5fYJJpk39INKTJu5qKnbtTwtw6lDfqIzP-tdUKKfYaujKNVsLN63wioiRzdghfpiGJP_ZV-QNQCd-wfCeQ8AeIGPmSl8HU3_FhGsA/s1600/5.jpg)
![Бренд Rarog представив військовим кулеметний комплекс Хижак, пластикову кулеметну стрічку та засоби захисту](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj0bWDih6x0p8iqb21R_MVFbMWGsC-i1-iR6ANpJPkYHDahdej5kL9GcBEXpPHVzbTocVntn3dxetsAip6Lj9Awrj35Am8xChpebqqP7Ws_knnRF8__EhgmFz3UV6tHypN7Gjo8I_ky53U/s1600/6.jpg)
![Бренд Rarog представив військовим кулеметний комплекс Хижак, пластикову кулеметну стрічку та засоби захисту](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiEM3CPjmIhwrcgZ0FgbUpPWX3g17TsWAEaSF4ppPI3JrzJaSYbBd8NR5pAwnTKgeCFY8tGUDUKRXFNB5Z0zMvTAGhGF0o9NKUVQq0tn3NJB7cW7lgA-iaWUAOAbgNRDc2wyDDVxDJPuHI/s1600/7.jpg)
Наразі військові вироби завершують тестове використання виробів. А фахівці ГУ РСМЗ ЗС України вже виконали технічний опис продукту, який майже повністю готовий до постачання для потреб українських армійців.
Перша в Україні пластикова стрічка для набоїв
Юрій Федоров, що є директором Харківського заводу засобів індивідуального захисту, разом із колегою, за їхніми словами, представили першу в Україні пластикову стрічку для набоїв.
Ця розробка теж не нова. Ідея створення пластикової стрічки народилася навесні 2015 року після запуску у виробництво комплексу «Хижак». Назагал її презентували у 2017 році.
![Бренд Rarog представив військовим кулеметний комплекс Хижак, пластикову кулеметну стрічку та засоби захисту](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhzWfoF5CIpwiw7DnALkFJvSFrwjoOJqdcNxGtQi4Aq7O2x7aDL7wPMZiVhSv6Wvevbc2VfDo5jyeGfJSBA2wPAVHiY8lFh8rbjV0srxq5C6Hl_YOLUErQ2OJDsCwsTHdFbvjVwdRMd4jM/s1600/8.jpg)
— З цим проєктом ми перемогли на фестивалі інноваційних проєктів «Сікорський челендж». З цією розробкою набагато простіше і швидше виконувати бойові завдання. До прикладу, якщо звичайна кулеметна стрічка має 25–50 з’єднань, то коли відстрілюєш 20, решта починає чіплятися за гілки, або ж створювати характерний звук. З пластиковою ж по-іншому. З кожним пострілом з’єднання від патрона відлітає і його не потрібно збирати. Він легший і дешевий. Для того, аби спорядити стрічку патронами, є і спеціальне обладнання, яке спорядить автоматично по 100 патронів і запакує їх у поліетилен. На складі це не забере багато часу, аби звідти поставляти готовими комплектами користувачу. Час, який військові витрачали на спорядження патронами стрічки, може піти на тренування або ж відпочинок, — поінформував Юрій Федоров.
Директор заводу додав, що з інноваційною розробкою неодноразово виступали на міжнародних виставках і нею цікавилося багато іноземних колег. Проте першість виробники прагнуть надати Україні. Водночас не схоже, що за п'ять років розробка таки цікавила військових.
Представники Міноборони Ігор Халімон наголосили, що відкриті й готові до співпраці з виробниками, які відповідально й конструктивно ставляться до своєї роботи. Посадовці взяли до уваги розглянуті під час презентації питання.
Читати також: