Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

субота, 10 липня 2021 р.

Прикордонні екіпажі Н125 тренуються літати над Карпатами

Прикордонні екіпажі Н125 тренуються літати над Карпатами

У Карпатах тривають тренувальні польоти 24-ї та 26-ї авіаційних ескадрилей ДПСУ. Гелікоптер Airbus Helicopters Н125 – світовий рекордсмен з висоти точки приземлення та злету – легко підкоряє українські гори.

Зі специфікою застосування нових гелікоптерів Н125 у горах прикордонники знайомляться за наставництва французького інструктора Вільяма Паску, представника заводу-виробника, повідомляє пресслужба ДПСУ.

Днями учасники тренувань здійснили повітряний моніторинг кордону з Румунією, а також облетіли найвищу вершину України – гору Говерлу. Варто наголосити, що саме Airbus Н125 встановив світовий рекорд приземлення та злету. У 2005 році гелікоптер приземлився на висоті 8848 метрів на найвищій вершині земної кулі – горі Еверест. Тож наші Карпати для цього гелікоптера абсолютно комфортні, адже Н125 зберігають високі експлуатаційні характеристики в різних екстремальних умовах, зокрема, у спеку та на високогір’ї.

«Гелікоптер Н125 вважається найкращим у світі для виконання польотів, зокрема, у гірській місцевості. Він дуже потужний та маневрений, дозволяє виконувати посадки в найскладніших умовах», – зазначив начальник штабу Харківської авіаескадрильї Сергій Саміленко.

Наразі прикордонники використовують два Н125, які прибули до України у січні 2020 року. За півтора року вони вже налітали понад 700 годин. Ці машини споживають значно менше палива ніж старі радянські Ми-8, які є на озброєнні Державної прикордонної служби.

Уже найближчим часом з Франції мають надійти нові гелікоптери Н125 (до кінця року відомство розраховує отримати 10 машин). Для них уже готові екіпажі, які зможуть ефективно виконувати завдання з повітряного моніторингу кордону, як на рівнинних, так і на гірських ділянках.

Загалом Держприкордонслужба має отримати 24 нових гелікоптери Airbus Helicopters Н125.