Зеленський розповів кому з військових піднімуть пенсії

гроші

Цього місяця колишнім військовим підвищать пенсії, але не всім. Кому саме – розповів Президент Зеленський, який доручив уряду відновити справедливість у виплаті пенсій.

Як повідомляє влада, через недосконалі зміни до закону про індексацію доходів українців, які були ухвалені ще у 2017 році, не було врегульовано питання про індексацію пенсій військових. Внаслідок цього (а ще через те, що не здійснюється перерахунок пенсій відповідно до змін у грошовому забезпеченні, як це передбачає закон, але про це не говорять) утворилася суттєва різниця між пенсіями (у рази), які були призначені до 2018 року, та новими виплатами.

«Задля відновлення справедливості з ініціативи Володимира Зеленського Міністерство соціальної політики розробило рішення про підвищення виплат військовослужбовцям, що перебувають на пенсії. Відповідну постанову Кабінет Міністрів України ухвалить на наступному засіданні», – повідомляє Офіс Президента України.

Зазначається, що рішення покликане зменшити наявні диспропорції. Зокрема передбачається, що з 1 липня цього року буде встановлена доплата в розмірі 2000 гривень для майже 400 тис. військових пенсіонерів, яким були призначені пенсії до 1 березня 2018 року. Мінімальна пенсійна виплата військовим буде встановлена на рівні 3854 гривень.

Зеленський наголосив, що у держави є ресурс для виправлення несправедливостей та збільшення соціальних стандартів. «Попри негативний вплив коронакризи, завдяки боротьбі зі схемами та ефективній роботі з наповнення бюджету фіксується перевиконання держбюджету за доходами. Тож ресурс, що з'явився, буде направлятися передусім на підтримку українців та на виправлення тих несправедливостей у соціальній політиці, які ми успадкували від попередньої влади. Зокрема, буде подолана диспропорція у пенсійних виплатах для військових», – йдеться в повідомленні президентського офісу.

Нагадаємо, що 9 липня підвищення військових пенсій анонсував Денис Шмигаль.

Раніше міністерка соцполітики Марина Лазебна заявила, що через проблеми з перерахунком пенсій для колишніх військових програма підвищення пенсій для відставних військових потребує виправлення. Через це, за словами Лазебної, потрібно заново робити всі розрахунки.Посилання на повні тексти нормативних документів з питань грошового, речового, продовольчого, житлового та соціального забезпечення можна знайти на сторінці сайту «Норми забезпечення військовослужбовців»