Штраф до 170 000 грн за незаконне носіння нагород, – законопроєкт

Штраф до 170 000 грн за незаконне носіння нагород, – законопроєкт

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт щодо посилення відповідальності за незаконні дії щодо державних нагород, максимальне покарання штраф – 170 000 грн.

Автори зазначають, що чинна редакція статті 186-1 Кодексу України про адмінпорушення не відповідає сучасним викликам, оскільки чинні розміри покарання за незаконні дії щодо держнагород не захищають повною мірою інтереси та честь нагородженої особи та відповідно підривають авторитет держави в суспільстві, особливо в наш час, коли на території нашої країни проводяться воєнні дії та втрачають своє здоров’я та життя наші громадяни.

З метою усунення радянської практики, коли захистом користувався знак нагороди, а не особа, якій його вручено, пропонується скасувати відповідальність за купівлю й продаж знаків державних нагород, натомість посилити відповідальність за їхнє незаконне носіння.

Так, штраф за привласнення, носіння знаків державних нагород особою, яка не має на це право, а також за незаконне виготовлення нагород, складатиме від 8 500 до 85 000 грн.

Наразі розмір штрафу за незаконне носіння становить від 850 до 1 700 грн, за незаконне виготовлення – від 1 700 до 3 400 грн.

При повторному протягом року порушенні пропонують штрафувати від 1 700 до 170 000 грн.

В усіх випадках передбачена конфіскація відповідного знаку державної нагороди.

Автори законопроєкту № 5830: Олександр Сопов – директор ВТО «Орден», автор 10 знаків державних нагород України, заслужений працівник промисловості України, Максим Царенко – історик, член Українського геральдичного товариства (УГТ), Микола Чмир – кандидат історичних наук, член УГТ, член Комісії державних нагород та геральдики, народні депутати Тарас Тарасенко, Анатолій Остапенко та Микола Тищенко.