Топ ОПК - 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

вівторок, 27 липня 2021 р.

Зеленський звільнив головнокомандувача ЗСУ Хомчака

Зеленський звільнив головнокомандувача ЗСУ Хомчака

Головнокомандувач Збройних Сил України Руслан Хомчак йде з посади. Його місце займе командувач військ оперативного командування «Північ» генерал-майор Валерій Залужний.

Про це заявив прессекретар президента Сергій Никифоров під час брифінгу 27 липня.

«Це рішення Президента України. Володимир Зеленський не сумнівається у патріотизмі і вірності присязі, фаховості Руслана Хомчака, але він хоче бачити синергію між Міністерством оборони та ЗСУ. Тако синергії ми, на жаль, не бачимо», – сказав Никифоров.

За його словами, на місце головнокомандувача ЗСУ призначений генерал-майор Валерій Залужний, командувач військ оперативного командування «Північ».

Генерал-полковник Руслан Хомчак переходить на посаду першого заступника секретаря РНБО, а з тієї посади, відповідно, йде чинний перший заступник генерал-полковник Михайло Коваль.


Залужний

Валерію Федоровичу Залужному 48 років.

Звання «генерал-майор» отримав 23 серпня 2017 року.

З грудня 2019 року і до сьогодні обіймав посаду командувача військ оперативного командування (ОК) «Північ» Сухопутних військ Збройних Сил України.

Попередні посади:

  • 2018 - 2019 – начальник Об'єднаного оперативного штабу ЗСУ - перший заступник командувача об'єднаних сил;
  • 2017 – начальник штабу-перший заступник командувача військ ОК «Захід»;
  • 2009 - 2012 – командир 51-ї окремої механізованої бригади;
  • 2007 - 2009 – начальник штабу - перший заступник командира 24-ї окремої механізованої бригади;
  • 2005 - 2007 – навчання в Національній академії оборони України;
  • 1997 - 2005 – служба на посадах від командира взводу, роти, батальйону.

З відзнакою закінчив загальновійськовий факультет Одеського інституту Сухопутних військ в 1997 році та Національну академію оборони України у 2007 (з золотою медаллю).

Участь у російсько-українській війні Валерій Залужний бере з липня 2014 року, коли був призначений на посаду заступника командувача сектора «С» (Донецька область).

У 2019 році так звана «генеральна прокуратура луганської народної республіки» оголосила Валерія Залужного у розшук. Окупанти звинуватили генерал-майора у «геноциді та застосуванні заборонених засобів і методів ведення війни».