О 4:00 11 липня 2014 року Росія завдала ракетного удару по табору українських військових під Зеленопіллям (ВІДЕО)

«Гради» та міномети «працювали» по підрозділах ЗСУ та Держприкордонслужби України з території РФ. «Ми дізналися, що курсанти ростовського училища здавали екзамени, так звані «іспити попадання в ціль», – розповідає прикордонник Володимир Харченко.

Результат «іспитів» – десятки загиблих та близько 100 поранених українських військових.

«Нам незрозуміло було, що це по нам стріляють. Ми думали, це наша артилерія працює. Вже перед обличчям були «спалахи» і все над тобою літало, то було дуже жахливе враження», - згадує прикордонник Олексій Лупан.

Артобстріл під Зеленопіллям став доказом причетності російської армії до війни на сході України. Міф про «воюючих шахтарів» і «трактористів» було розвіяно.

Від ракетного удару загинув полковник Ігор Момот.

«В той час в наметі знаходився я також з полковником Момотом. Там було пряме влучання ракети 122 мм прямо під кут намету, де розташовувався Ігор Федорович», - розповідає прикордонник Ігор Волошин.

Ще чотири прикордонники: Павло Лазаренко, Олег Глущак, Дмитро Сирбу та Вільгельм Штольцель загинули разом зі своїм командиром.

Сьогодні в органах Державної прикордонної служби України, меморіальних комплексах та на місцях поховань воїнів проходять заходи з вшанування їх пам’яті.

Герої не вмирають.
Використані джерела:
dpsu.gov.ua