Складання Ан-74 у Канаді таки планується, – спростування «Антонова» спростовані Укроборонпромом

Антонов планує збирати літаки на території Канади

ДП «Антонов» та уряд Квебеку готові сприяти підписанню угоди між Мінстратегпромом України, ДК «Укроборонпром» та його підприємствами про виробництво літаків Ан-74ТК-200 у Квебеку для міжнародних ринків, у тому числі і північноамериканських.

Про це на своєму офіційному сайті повідомила канадська компанія Capital Hill Group (CHG), яка вже понад 25 років є лідером у сфері взаємодії з органами державної влади в Канаді, пише Укроборонпром.

У майбутній моделі літака максимально використовуватимуться новітні перспективні авіаційні технології, такі як «скляна кабіна» та інші. Планується розробити низку модифікацій базової моделі літаків цивільного та спеціального призначення, що можливо завдяки багаторічному досвіду фахівців ДП «Антонов», які продукують сміливі й ефективні інженерні рішення. Українські авіабудівники вже довели свою здатність серійно виготовляти цю модель літака на Харківському авіазаводі.

«Остаточне складання моделі буде організовано на виробничих потужностях в Україні та Канаді», – йдеться у повідомленні пресслужби концерну.

Повідомляється, що на етапі проєктування модифікацій, який вже триває, акцент зроблено на відповідності проєкту критеріям сертифікації Канадського авіаційного управління, що може значно пришвидшити майбутній процес сертифікації. Успішна сертифікація моделі літака та її виробництво дадуть змогу українській авіаційній галузі вийти з тривалої кризи.

Для просування на міжнародний ринок літаків, розроблених і виготовлених на ДП «Антонов» було створено компанію «Антонов–Канада».

Найбільш перспективною для реалізації цієї амбітної мети є модель літака Ан-74ТК-200.

Літак Ан-74ТК-200 призначений для перевезення 52 пасажирів, вантажів вагою до 10 тонн, а також змішаних пасажирських та вантажних перевезень на міжнародних повітряних маршрутах короткої та середньої дальності. Максимальна злітна маса літака — 36,5 тонни, максимальна висота польоту — 10100 м, крейсерська швидкість — 600–700 км/год, дальність польоту з вантажем 10 тонн — 950 км, при навантаженні 1,8 тонни вона становить 4250 км. Екіпаж складається з двох осіб.

Нагадаємо, що інформація про плани складання літаків Ан-74 у Канаді вперше з'явилася 10 липня, але тоді пресслужби «Антонова» опублікували спростування цієї інформації.

«Інформація, опублікована в газеті Le Devoir у статті «Український гігант ДП «Антонов» хоче «здійснити посадку» в Квебеку», не відповідає дійсності. Просимо засоби масової інформації припинити поширення зазначеної інформації», – йшлося у заяві пресслужби.

Канадська газета Le Devoir повідомила 10 липня, що ДП «Антонов» планує модернізувати та збирати транспортні літаки Ан-74 із залученням канадської промисловості, зокрема квебекського підрозділу Pratt & Whitney та монреальської компанії CMC Electronics».

У статті йдеться, що у березні «Антонов» створив дочірню компанію – Antonov Aircraft Canada, головний офіс якої розташований у Монреалі, і зараз намагається закласти основу для співпраці між урядом України та Міністерством економіки та інновацій Квебека. А Девуар Десмонд Берк, директор Gold Leaf Aviation, компанії-представника «Антонова» в Канаді, підтвердив, що двома урядами розглядається проєкт документа, який «стане основою для обговорення» того, як «Антонов» зможе організувати виробництво літаків у Квебеку.

Зауважимо, що діяльність Укроборонпрому постійно супроводжують подібні «детективні історії» у медіапросторі.