«Антонов» планує збирати літаки на території Канади

Антонов планує збирати літаки на території Канади

ДП «Антонов» планує модернізувати транспортні літаки Ан-74 та збирати їх у Канаді.

У березні «Антонов» створив свою канадську дочірню компанію – Antonov Aircraft Canada, головний офіс якої розташований в центрі Монреаля, і зараз намагається закласти основу для співпраці між урядом України та Міністерством економіки та інновацій Квебека, щоб мати можливість проєктувати та збирати вантажний літак в провінції Квебек, про що, як пише видання Крылья, повідомляє канадська газета Le Devoir.


Доповнення від 14 липня 2021 року

Державне підприємство «Антонов» заявило, що інформація поширена канадською газетою, щодо підготовки до складання літаків АН-74 на території Канади не відповідає дійсності. Дізнатися більше про це »»


Доповнення від 25 липня 2021 року

Складання Ан-74 у Канаді такі планується, – спростування «Антонова» спростовані Укроборонпромом. Дізнатися більше про це »»


Девуар Десмонд Берк, директор Gold Leaf Aviation, компанії з Онтаріо, яка представляє інтереси «Антонова» в Канаді, підтвердив, що двома урядами розглядається проєкт документа, який «стане основою для обговорення» того, як «Антонов» зможе в кінцевому підсумку організувати виробництво літаків у Квебеку.

«Проєктування та остаточне складання літаків будуть проводитися у Квебеку, – запевняє директор Gold Leaf Aviation. – Це буде літак, спроєктований з найкращого із того, що є в авіаційної промисловості Квебека. Ан-74 може потенційно використовувати двигуни, вироблені Pratt & Whitney, або технології від монреальської компанії CMC Electronics».

У Gold Leaf Aviation вважають, що канадський ринок багатообіцяльний для Ан-74: «Візьміть територію Квебека, вона величезна, і єдиний спосіб дістатися в певні регіони – це літак».

Джерела фінансування проєкту поки не називаються, але джерела канадської газети повідомляють, що розглядаються інвестиції із Саудівської Аравії. «Я не можу сказати, чи є які-небудь інвестиції із Саудівської Аравії, але, безумовно, є інтерес до Близького Сходу», – повідомив Девуар Берк.

Компанія Antonov Aircraft Canada хоче скористатися програмою «Підтримка перетворювальних інвестиційних проєктів» (SPRINT) уряду Квебека. Щоб мати право на участь в програмі, проєкти повинні являти собою інвестиції в розмірі не менше 10 мільйонів доларів США або створювати понад 100 робочих місць із заробітною платою вище заробітної плати в регіоні.

«Це було б відмінним доповненням до нашої екосистемі, – повідомила Сюзанна М. Бенуа, президент Aéro Montréal, аерокосмічного промислового кластера Квебека. – Ми завжди намагаємося знайти виробників літаків. Попри те, що у «Антонова» немає статусу Airbus, у них дуже великий досвід, коли справа стосується авіабудування».

За її словами, великою проблемою може стати сертифікація літака в Транспортному агентстві Канади. «Це дуже дорогий процес», – зазначає вона, додаючи, що процес, який веде до сертифікації, створює багато можливостей для бізнесу, що можуть принести користь екосистемі Квебека.

Раніше повідомлялося, що для Харківського державного авіаційно-виробничого підприємства (ХДАВП) шукають інвестора, готового вкласти в імпортозаміщення літака Ан-74 150 млн дол.

Фото: Oleg V. Belyakov / Airteamimages