![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhkd6J0sWABOlN9zTprz65ZiII-AfuhAYWz_62eqXyqCok9TPmr2TIiJGJRhWeNeaehaMRfORfCilyUSH5LlSFCL7FALB1eH4RR7L8EolnW1z_xwUSjekF4VlXED8kVcW35XeCzipYLmY4/s0/0.webp)
В Україну прибув перший ударний безпілотний комплекс Bayraktar TB2, замовлений для ВМС. Дрони захищатимуть морське узбережжя та наводитимуть протикорабельні ракети «Нептун».
Про це повідомив міністр оборони України Андрій Таран:
Набираємо висоту! Перший ударний безпілотний комплекс Bayraktar TB2 для Військово-Морських Сил поставлено в Україну. Проводимо остаточні приймальні випробування комплексу в місці базування. Отримаємо: Ефективне спостереження та прикриття узбережжя та акваторій Чорного і Азовського морів, можливість ураження надводних та наземних об'єктів супротивника високоточними засобами.
Нагадаємо, що раніше повідомлялось, що придбані в Туреччині безпілотники будуть направлені на захист морського узбережжя, зокрема їх застосовуватимуть для видачі цілевказання та наведення протикорабельних крилатих ракет Р-360 «Нептун».
У ВМС повідомили, що впродовж декількох днів на аеродромі під Миколаєвом тривали випробування усіх безпілотників, що входять до складу комплексу – підйом на штатну робочу висоту, перевірка роботи з корисним навантаженням та перевірка роботи станцій управління.
До складу переданого комплексу входять безпілотні літальні апарати (БпЛА), мобільні, стаціонарні та корабельні станції управління, а також запасні частини. На фото оприлюднених пресслужбою ВМСУ та Defense Express можна побачити принаймні чотири безпілотники зі складу комплексу – з бортовими номерами 72,73,74 та 76.
![Перший Bayraktar TB2 для ВМС поставлено в Україну](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjDobhcfLP5o_8gZwPQcc-PTlCyq7cd45Gql6M7ljd8yPxYkg9w97J57W-IWrkCfGE5RZZ5uZ05qBSut7cF3y5PL7oiUDEzVSaeSPDRHKtyUHoj38gEQcOWa1lPwtxoP452eSEKsDSpkw8/s1600/72-2.jpg)
![Перший Bayraktar TB2 для ВМС поставлено в Україну](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjItulICVs1jH0F-bHO4G-pRZ2lIBKfWqH4d5KgQZB2EmJtjNCOA-tV09nWtKlP5BNUrZTwfF_tw-nZ59nekrVk6OrXnnUJYFRwD5lwKzm_Ks0G9n0xOtzaxBqX96jz8uAJu1LVxm4j1-o/s1600/2.jpg)
![Перший Bayraktar TB2 для ВМС поставлено в Україну](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgmP49_l37eeYes8hXnitJO1xkY59KRdMyQNzFfMgyclLiDzgNO8JFTHkLnsubUZLv8pPigXduyQ49Loe6w6JoDtBcOKGpt196vQHnkHffrocNEWsNIQ3yHgDnUAF41jQ94NgLUk4spT4U/s1600/74.jpg)
Особливістю даного комплексу є те, що окрім мобільної та стаціонарної станцій управління безпілотниками ще є морська, яка дозволяє розміщувати та керувати комплексом – на будь-якому із кораблів Військово-Морських Сил України.
![Перший Bayraktar TB2 для ВМС поставлено в Україну](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjEtVdDeNE6jEw7caH4ZhqLqVoO25aOv9f5DJ1u6ESI5JFPS7hNIDV3dBM6Fc1fQWzlZxAZGUpZa0GVCbnZKicyULaViqWxklez1upn5X58suJRtmlgvW-B2-5FpmjDZkbFmaGaNI5SC48/s1600/5.jpg)
![Перший Bayraktar TB2 для ВМС поставлено в Україну](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiHg0SbdR6B7CXLRO4miZs32Zr3TypJBD54ss_bMEoiQUipVRQpgUER88PKtkn4bRq7z6phrFM8c3TRijaHanSxoXP_eL2B3ghzoVTc7q-ku_39y_gS_DDSGNwn4sRz4DdZfy2HJwenHTo/s1600/4.jpg)
![Перший Bayraktar TB2 для ВМС поставлено в Україну](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEivj9ByTZe1qlyLOq7gklhEvk8LKUsAqm3kEYK_PtjUBcQnOfHPrmS2X6q1VdQwXV1R29HoO0G0tmNmJZB10sLiapLwpzwh4fPZ_HGP4r8vmLYFEnkNGHRA8Apjq3e2S5MBpkRtOFvtXlw/s1600/72.jpg)
Зазначається, що на всі БпЛА комплексу Bayraktar ТВ2, що будуть передані ВМС, прийнято рішення нанести зображення хижого морського птаха, котрий буде символом підрозділу безпілотних комплексів у складі морських авіаторів.