Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

четвер, 15 липня 2021 р.

Перший БпаК Bayraktar TB2 для ВМС поставлено в Україну

В Україну прибув перший ударний безпілотний комплекс Bayraktar TB2, замовлений для ВМС. Дрони захищатимуть морське узбережжя та наводитимуть протикорабельні ракети «Нептун».

Про це повідомив міністр оборони України Андрій Таран:

Набираємо висоту! Перший ударний безпілотний комплекс Bayraktar TB2 для Військово-Морських Сил поставлено в Україну. Проводимо остаточні приймальні випробування комплексу в місці базування. Отримаємо: Ефективне спостереження та прикриття узбережжя та акваторій Чорного і Азовського морів, можливість ураження надводних та наземних об'єктів супротивника високоточними засобами.

Нагадаємо, що раніше повідомлялось, що придбані в Туреччині безпілотники будуть направлені на захист морського узбережжя, зокрема їх застосовуватимуть для видачі цілевказання та наведення протикорабельних крилатих ракет Р-360 «Нептун».

У ВМС повідомили, що впродовж декількох днів на аеродромі під Миколаєвом тривали випробування усіх безпілотників, що входять до складу комплексу – підйом на штатну робочу висоту, перевірка роботи з корисним навантаженням та перевірка роботи станцій управління.

До складу переданого комплексу входять безпілотні літальні апарати (БпЛА), мобільні, стаціонарні та корабельні станції управління, а також запасні частини. На фото оприлюднених пресслужбою ВМСУ та Defense Express можна побачити принаймні чотири безпілотники зі складу комплексу – з бортовими номерами 72,73,74 та 76.

Перший Bayraktar TB2 для ВМС поставлено в Україну Перший Bayraktar TB2 для ВМС поставлено в Україну Перший Bayraktar TB2 для ВМС поставлено в Україну

Особливістю даного комплексу є те, що окрім мобільної та стаціонарної станцій управління безпілотниками ще є морська, яка дозволяє розміщувати та керувати комплексом – на будь-якому із кораблів Військово-Морських Сил України.

Перший Bayraktar TB2 для ВМС поставлено в Україну Перший Bayraktar TB2 для ВМС поставлено в Україну Перший Bayraktar TB2 для ВМС поставлено в Україну

Зазначається, що на всі БпЛА комплексу Bayraktar ТВ2, що будуть передані ВМС, прийнято рішення нанести зображення хижого морського птаха, котрий буде символом підрозділу безпілотних комплексів у складі морських авіаторів.