Уряд встановив щомісячну доплату військовим пенсіонерам

гроші

Кабінет Міністрів України, сьогодні, 14 липня, ухвалив постанову щодо підвищення пенсій для військовослужбовців звільнених до 1 березня 2018 року.

Зокрема з 1 липня цього року встановлена щомісячна доплата в розмірі 2000 гривень для майже 400 тис. військових пенсіонерів, яким були призначені пенсії до 1 березня 2018 року. При цьому визначається, що пенсії, які виплачуються колишнім військовослужбовцям не можуть бути меншими ніж 3 854 гривень.

Крім того, підвищено мінімальну пенсійну виплату для учасників бойових дій, що втратили працездатність, із 165 до 210 відсотків прожиткового мінімуму, для осіб які втратили працездатність. Мінімальна пенсійна виплата складатиме 3 893,4 грн.

Це рішення спрямовано на поетапне зменшення диспропорції у розмірах пенсій військовослужбовців, що були звільнені у різні роки, та діятиме до схвалення Верховною Радою України законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців.

«За ініціативи Президента України Володимира Зеленського було ухвалено постанову, завдяки якій сотні тисяч військових та працівників інших органів правопорядку отримають додаткові пенсійні виплати. Через недосконалість законодавства з 2018 року велика кількість військових пенсіонерів не отримували індексації, що створило дисбаланс щодо пенсійного забезпечення, коли одні категорії громадян підпадають під індексацію, а інші — ні. Сьогодні цю ситуацію ми виправили», — зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

На виконання постанови з держбюджету виділять 5,3 млрд гривень.


Повний текст урядової постанови »»